Zmäkčovač vody CARBON LCD

€890 €741,67 bez DPH €890 / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia
Zmäkčovač vody so živicou DUOMIX CARBON odstraňuje tvrdosť a zlepšuje chuť vody. Je určený pre domácnosti, firmy, kancelárie, reštaurácie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovač vody CARBON LCD je vylepšená technológia na úpravu vody. Je to riešenie, ktoré dlhodobo chýbalo na trhu úpravy vody. Je určený hlavne na úpravu mestskej vody, ktorá obsahuje chlór a chlórové zlúčeniny. Je navrhnutý pre rodinné domy, malé firmy, malé penzióny. Ovládanie najmodernejšou riadiacou hlavicou, LCD panel, jednoduché nastavenie.

Svojou konštrukciou je určený na inštaláciu do technickej miestnosti, garáže, pivnice. 

Zmäkčovač vody CARBON sa inštaluje na centrálny prívod vody domu. Je určený hlavne pre rodinné domy pripojené na mestskú a obecnú vodu s obsahom chlóru.  Svojimi rozmermi vhodný pre technické miestnosti, kúpelne, práčovne, garáže. Nie je vhodné umiestnenie do šachty a miesta, kde je vyššia vlhkosť.

Tento typ zmäkčovača upravuje iba tvrdosť a chuť vody. Nie je určený na úpravu vyššieho obsahu železa, alebo mangánu. Zároveň nedokáže eliminovať baktérie ani dusičnany.

INŠTALÁCIA

Inštalácia vhodná na centrálny prívod vody. Ideálne suché miesto, kde je možnosť na pojenia na el. zásuvku a na odpad vody. Odpad vody je potrebný na regeneráciu zmäkčovača.

Regenerácia je plne automatická a nastavuje sa po inštalácií individuálne pre každého klienta na základe spotreby a tvrdosti vody. Počas regenerácie sa zmäkčovač zbavuje zachyteného vodného kameňa a chlóru. Regenerácia trvá cca. 2 hodiny. Počas regenerácie sa spotrebuje tabletová soľ a voda na oplach zmäkčovača.

Soľ treba pravidelne dopĺňať do zásobníka zmäkčovača.

Zmäkčovač sa inštaluje vždy na studenú vodu. Pripojenie 1″. Pred zmäkčovač vody je vhodné umiestnenie mechanického predfiltra na ochranu pred sedimentom. Rozvody vody obsahujú hrdzu, sediment, piesok, čo by mohol bez mechanického filtra poškodiť riadiacu hlavicu. Doba inštalácie je závislá od podmienok a technického stavu rozvodov vody.

STAROSTLIVOSŤ

Pre prevádzku zmäkčovača je potrebné pravidelné dosýpanie tabletovej soli do zásobníka. Ideálne je, ak je v zásobníku minimálne 30% obsahu soli. Pri menšom množstve sa robí slabý slaný roztok a regenerácia nie je tak účinná a zmäkčovač nebude správne fungovať. Zároveň, ak nebude dlhodobo soľ v zásobníku a regenerácia nebude zbavovať zmäkčovač zachyteného vodného kameňa, životnosť živice sa bude skracovať. Bežná životnosť živice je 8 – 10 rokov.

Ďalej je potrebné pravidelne kontrolovať mechanický predfilter, aby sa zabránilo upchatiu filtra a tým aj tlaku a prietoku vody. Malý tlak a prietok vody potom bude mať za následok nedokonalú úpravu vody.


PREVÁDZKA

Prevádzkové náklady zmäkčovača sú hlavne spotreba soli na regeneráciu a spotreba vody na regeneráciu. Priemerná domácnosť spotrebuje ročne 4 – 6 vriec soli. Spotreba soli je vždy závislá od spotreby vody a nameranej tvrdosti vody. Čím vyššia tvrdosť, tým je regenerácia častejšia. Zmäkčovač je automatický a nepotrebuje obsluhu. Všetko sa nastavuje počas regenerácie.

Zmäkčovač si aj pri výpadku prúdu pamätá svoje nastavenie. Odporúčame aspoň jeden krát ročne skontrolovať tvrdosť vody po zmäkčovači.

Zmäkčovač vody nie je vhodné inštalovať na rozvody, kde je pripojená závlaha s ohľadom na zníženie prietoku vody. Závlahy by nemusela dostatočne zavlažovať.

Pred inštaláciou odporúčame sa  poradiť  s inštalačnou firmou, vybrať vhodné miesto inštalácie v blízkosti centrálneho prívodu vody do domu, plus je potrebný prívod el. prúdu / zásuvka 220 V / a možnosť pripojenia na odpad vody.

Robíme bezplatnú obhliadku a poradenstvo s výberom vhodného miesta pre inštaláciu.

 

V prípade záujmu o inštaláciu volajte na telefónne číslo 0905 644 330.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače vody - odstránenie tvrdosti vody
Záruka: 2 roky
maximálny hodinový prietok: 2 m³/hod
typ nastavenia : áno
programovanie času : áno
programovanie regenerácie: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: