Ako jednoducho môžete pomôcť vašej práčke / umývačke riadu

Tipy pre šetrnejšie zaobchádzanie s práčkou / umývačkou riadu 

V súčasnej dobe si už nedokážeme predstaviť život bez šikovných domácich spotrebičov a pomocníkov, medzi ktoré zaručenie patria automatická práčka a tiež umývačka riadu. Tvoria základnú výbavu každej domácnosti. Samotné vybavenie práčky (umývačky riadu) sa čím ďalej zlepšuje a rastie náročnosť na kvalitný zdroj vody. Práve voda dokáže spôsobiť nemalé problémy, ktoré ovplyvňujú samotnú životnosť všetkých domácich spotrebičov, ktoré pri svojej činnosti využívajú práve vodu.

Určite ste to aj vy už zažili. Práčku alebo umývačku riadu máte riadne naplnenú, potočíte gombíkom na nastavenie programu, medzitým ste zastrčili šnúru do elektriny a pustili ste i vodu a ... . Práčka alebo umývačka nejde. Preto zopakujete všetko ešte raz a ešte raz. Stále nič. Jednoducho skonštatujete, že váš domáci pomocník je pokazený, vypovedal službu. Je možné, že neodišiel motor, ale niečo sa iba upchalo.

Častým problémom domácich spotrebičov je usádzanie vodného kameňa, ktorý znefunkční aj ten najnovší stroj, ktorý dokáže pracovať iba v optimálnych podmienkach. A aké sú to optimálne podmienky? Predsa zmäkčená (mäkká) voda, ktorá je bez vodného kameňa.

V tomto smere by bolo dobré, ak by ste popremýšľali nad úpravou vody, ktorú máte v byte, či v dome a ktorú využívajú aj vaši domáci pomocníci, ako práčka, či umývačka riadu. Úprava vody predstavuje významnú zložku moderného životného štýlu. Samotný vývoj priemyslu zhoršili kvalitu vodných zdrojov. Preto je čoraz častejšie potrebný zásah do samotného zloženia vody, aby všetko bezproblémovo fungovalo i v rámci vašich domácich, či firemných podmienok.

Ako dosiahnuť samotné čistenie vody pre práčku, či umývačku riadu? Dobré je mať nainštalovaný filter pre práčku a umývačku riadu. Takýto filter je schopný ochrániť útroby práčky (umývačky), aj ohrievacie špirály od silných nánosov vodného kameňa, ako i od mechanickej špiny. Filter určený pre práčku (umývačku) má dvojstupňovú filtráciu. Je najlepšie ho nainštalovať pred prívodnú hadicu (ktorá sa inštaluje na ventil vody) práčky (umývačky riadu).

Hlavné výhody filtra pre práčku / umývačku riadu:

  • Jednoduchá inštalácia, ktorú zvládne každý domáci majster.
  • Neznižuje samotný tlak vody.
  • Je zabezpečená dvojstupňová filtrácia.
  • Samotné dopĺňanie náplne minimálne jedenkrát do roka.
  • Dlhá životnosť (až 5 rokov).
  • Využiteľnosť až 12-tisíc litrov vody (všetko sa odvíja od celkovej kvality vstupnej vody).
  • Rastie prací efekt pracieho prášku.