Ionizovaná voda

Aký má vplyv na naše zdravie? Pre niekoho ide možno krkolomný názov, ktorý v ňom vyvolá strach, odpor alebo niečo prehnane vedecké, čomu sa nedá porozumieť. V posledných rokoch sa ionizovaná voda dostáva viac do popredia odborníkov. Využitie ionizovanej vody predstavuje relatívne lacnú možnosť ako podporiť Vaše zdravie. Tento trend zatiaľ nie je v Európe využívaný až tak ako napríklad v Ázii či USA.

Prečo je ionizovaná voda pre človeka prospešná?                                                         

Svojím zložením pomáha znížiť prekyslenie organizmu. Obmedzuje vplyv takzvaných voľných radikálov a oproti iným druhom vôd rýchlejšie zavodní Vaše telo.

Aká je hlavná výhoda ionizovanej vody?

Hlavnou výhodou ionizovanej vody je, že je zásaditá. Dnešný životný štýl sa prejavuje stresom, rýchlym občerstvením, nedostatkom pohybu a nekvalitnou stravou. U veľkého počtu ľudí tak dochádza k prekysleniu organizmu.        

 Ako sa ionizovaná voda vyrába?

Ionizovaná voda sa vyrába elektrolytickou ionizáciou. Pri tomto procese dochádza k odstránení častí atómu vodíka. Vo vode následne zostávajú voľné ióny, ktoré svojou prítomnosťou menia pH vody. Ďalším krokom je balenie ionizovanej vody do zosilnených PET fliaš  vďaka, ktorým si dokáže zachovať svoje vlastnosti.

 Je možné si ionizovanú vodu vyrobiť aj u Vás doma?

Áno je to možné. Hlavná výhoda domácich ionizátorov je v tom, že  si vyrábate a konzumujete vodu, ktorá Vám dokáže zlepšiť Váš zdravotný stav. Navyše ešte ušetríte za nákup rôznych balených vôd a urobíte niečo aj pre životné prostredie. Domáci vodný ionizátor je elektronický vodný filter, ktorý sa pripojí ku kuchynskej batérii a je riadený nízkym napätím.

Ako sa ionizovaná voda konzumuje?

Spôsob ako konzumujete iné druhy vôd a nápojov, takým sa konzumuje aj ionizovaná voda. Keď chcete dosiahnuť maximálneho účinku odporúča sa ionizovanú vodu konzumovať 30 minút pred jedlom a 2 hodiny po jedle. Môžete jej denne vypiť toľko, koľko chcete. Jej konzumácia nemá žiadne obmedzenia. Čo sa týka uskladnenia, je dôležité nechávať ju starostlivo uzavretú a spotrebovať do 24 hodín od otvorenia.

Môže sa ionizovaná voda používať aj na varenie?

Áno, môžete ju používať aj na varenie. Zohriatie a krátkotrvajúce varenie jej neuškodí. Svojimi vlastnosťami dokáže zlepšiť chuť pripravovaného pokrmu.

Čo je prekyslenie organizmu?    

Prekyslenie organizmu u človeka nastáva najmä konzumáciou kyselinotvorných potravín. Pojem acidobázická rovnováha znamená pomer zásaditých a kyselinotvorných látok v našom organizme. Keď dôjde v našom tele vďaka konzumácii kyselinotvorných potravín k zvýšeniu pH krvi, náš organizmus sa stretáva s problémami. Vtedy hovoríme o prekyslení organizmu.

Aby naše telo fungovalo správnym spôsobom je dôležité udržiavať prijateľnú hodnotu acidobázickej rovnováhy v našom organizme. V prípade, že chcete zistiť nakoľko je Váš organizmus prekyslený použite na pH papieriky. Na základe kyslosti Vášho moču zistíte ako na tom s prekyslením ste. Kyslosť (pH) moču by sa mala pohybovať od 6 do 7.

Ako môžem pomocou ionizovanej vody  znížiť kyslosť organizmus?

Keď chcete, aby sa prejavili pozitívne účinky ionizovanej vody na Vašom organizme, vyskúšajte 10 dňovú kúru. Táto kúra má názov „odkysľovacia“. Počas tejto kúra sa odporúča piť minimálne 1 liter ionizovanej vody denne. Väčší pohár (zhruba 3 dcl) ráno po prebudení a ďalšie počas dňa, v časoch podľa toho aké Vy sami uznáte za vhodné. 

Ionizovaná voda sa vo svete používa k liečbe rôznych chorôb ako je napr. chronická hnačka, chronické zažívacie ťažkosti atď.  Ďalšou veľkou výhodou ionizovanej vody je fakt, že pôsobí ako silný antioxidant a tým pomáha znižovať kyslosť Vášho organizmu.