Čo je ozón, poznáte dnes modernú DEZINFEKCIU OZÓNOM

Úprava ozónom je metóda dezinfekcie bez použitia chemikálií – chlóru, kde biocídnym činidlom je ozón, plyn so silnými oxidačnými vlastnosťami.

Ošetrenie ozónom je ideálne všade tam, kde sa vyžaduje mikrobiologická čistota a sterilita v bezprostrednom ľudskom prostredí. Správne využitie ozónu, je aj v priestoroch, kde sa denne strieda veľa ľudí, obzvlášť chorých.

Tiež na získanie prostredia bez nepríjemných zápachov a zdraviu škodlivých mikroorganizmov, vírusov, plesní a hubových spór.

Liečba ozónom je vynikajúca a ekologická metóda, ktorá nielen dekontaminuje priestor (čakárne, kaviarne,..), v ktorom sa zdržiavate, ale umožní vám zbaviť sa všetkých nepríjemných zápachov z vášho okolia. Ošetrenie (dezinfekcia) ozónom je bezpečnou metódou a jeho hlavnou výhodou je fyzické odstránenie zápachu a nie len jeho maskovanie ako rôzne deodoranty ovzdušia.

Dezinfekciu ozónom má najväčšie uplatnenie v priestoroch:

  • Nemocnice, pohotovosti, čakárne,
  • Materské školy základné a stredné školy, univerzity,
  • Fitnescentrá – spoločné šatne, wellness, uzavreté plavárne,
  • Divadlá, sály, konferenčné priestory,
  • Dopravné prostriedky napr. vlak, lietadlo, autobus,
  • Kancelárske priestory, výrobné haly,
  • Domácnosti, panelák – spoločné priestory, výťah)

 Ozonizácia vzduchu sa vďaka svojej účinnosti nedávno stala jednou z najpopulárnejších metód dezinfekcie, odstraňovania zápachu, vírusov, roztočov, plesní.  

Najčastejšie využívanie ozónu ako silného oxidačného činidla je v automobilovom priemysle napr. pre ozonáciu klimatizácie auta.  Ozonátor umožňuje dezinfekciu klimatizácie vozidla a dezinfekciu celého interiéru automobilu. Liečba ozónom sa tiež stáva čoraz bežnejšou v rôznych oblastiach nášho života.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.