Fungujeme ako výdajňa tovaru v pracovné dni od 8,00-15,00 hod na adrese Nitra, Štúrova 161, areál Kartel

Čo je ozón, poznáte dnes modernú DEZINFEKCIU OZÓNOM

Čo je ozón, poznáte dnes modernú DEZINFEKCIU OZÓNOM

Úprava ozónom je metóda dezinfekcie bez použitia chemikálií – chlóru, kde biocídnym činidlom je ozón, plyn so silnými oxidačnými vlastnosťami.

Ošetrenie ozónom je ideálne všade tam, kde sa vyžaduje mikrobiologická čistota a sterilita v bezprostrednom ľudskom prostredí. Správne využitie ozónu, je aj v priestoroch, kde sa denne strieda veľa ľudí, obzvlášť chorých.

Tiež na získanie prostredia bez nepríjemných zápachov a zdraviu škodlivých mikroorganizmov, vírusov, plesní a hubových spór.

Liečba ozónom je vynikajúca a ekologická metóda, ktorá nielen dekontaminuje priestor (čakárne, kaviarne,..), v ktorom sa zdržiavate, ale umožní vám zbaviť sa všetkých nepríjemných zápachov z vášho okolia. Ošetrenie (dezinfekcia) ozónom je bezpečnou metódou a jeho hlavnou výhodou je fyzické odstránenie zápachu a nie len jeho maskovanie ako rôzne deodoranty ovzdušia.

Dezinfekciu ozónom má najväčšie uplatnenie v priestoroch:

  • Nemocnice, pohotovosti, čakárne,
  • Materské školy základné a stredné školy, univerzity,
  • Fitnescentrá – spoločné šatne, wellness, uzavreté plavárne,
  • Divadlá, sály, konferenčné priestory,
  • Dopravné prostriedky napr. vlak, lietadlo, autobus,
  • Kancelárske priestory, výrobné haly,
  • Domácnosti, panelák – spoločné priestory, výťah)

 Ozonizácia vzduchu sa vďaka svojej účinnosti nedávno stala jednou z najpopulárnejších metód dezinfekcie, odstraňovania zápachu, vírusov, roztočov, plesní.  

Najčastejšie využívanie ozónu ako silného oxidačného činidla je v automobilovom priemysle napr. pre ozonáciu klimatizácie auta.  Ozonátor umožňuje dezinfekciu klimatizácie vozidla a dezinfekciu celého interiéru automobilu. Liečba ozónom sa tiež stáva čoraz bežnejšou v rôznych oblastiach nášho života.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.