Zmäkčovač vody SLIDE LCD 30

€690 €575 bez DPH €690 / 1 ks
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD je vhodný pre rodinný dom 4-8 osôb, ale takisto aj pre kaviarne či reštaurácie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD je top produkt a patrí k špičke medzi zmäkčovačmi vody. Je navrhnutý pre úpravu vody pre rodinné domy, reštaurácie, malé penzióny. Je jedinečný tým, že má LCD riadiacu hlavicu ovládanú dotykom ako na mobilnom telefóne. Jednoduché ovládanie, nastavenie parametrov, podsvietený informačný displej.

Zo zmäkčovača SLIDE ECO LCD robia poprednú líniu na ochranu pred vodným kameňom vo vašom rodinnom dome:

  • moderný dizajn zmäkčovača,
  • malé rozmery,
  • pevné plasty,
  • najmodernejšia technológia,
  • dlhá životnosť
  • a jednoduchá obsluha

 

Zmäkčovač vody SLIDE ECO LCD bol vyvinutý s prihliadnutím na ekologickú prevádzku s malou spotrebou soli a vody na jednu regeneráciu. Proces regenerácie a preplachu zmäkčovača bol výrobcom navrhnutý tak, aby sa počas regenerácie spotrebovalo menej vody a hlavne menej soli, čím šetrí vaše náklady a financie na kupovanie tabletovanej soli a tiež na spotrebu vody.

 

INŠTALÁCIA

Inštalácia najlepšie na centrálnom prívode vody do objektu. Na suchom mieste kde nemrzne , kde je prívod el. energie / el. zásuvka / a možnosť napojenia na odpad vody. Odpad vody je potrebný na regeneráciu zmäkčovača, kedy sa zmäkčovač zbavuje zachytenej tvrdosti vody a vodného kameňa.

Inštaluje sa vždy iba na studenú vodu. Preto nie je možné inštalovať zmäkčovače vody do bytov, kde je samostatný prívod teplej a studenej vody. 

V prípade inštalácie do šachty musí byť suchá a bez vysokej vlhkosti.

Pred zmäkčovač vody je potrebné umiestniť mechanický predfilter. Tým sa chráni riadiaca hlavica zmäkčovača ako aj samotná živica.

 

STAROSTLIVOSŤ

Životnosť živice je cca 10 rokov. Táto životnosť je závislá na kvalite vstupnej vody a tiež na starostlivosti o zmäkčovač vody. Hlavne je potrebné pravidelne dosýpať soľ do zmäkčovača, aby prebiehala regenerácia.

V prípade studničnej vody si treba dávať pozor, aby voda neobsahovala zvýšený obsah železa a mangánu. Tieto dve zložky môžu znížiť životnosť živice aj o polovicu a viac. Pre úpravu tvrdosti, železa a mangánu je iný typ živice s názvom Multimix.

 

PREVÁDZKA

Náklady na bežnú prevádzku zmäkčovača vody tvorí hlavne tabletovaná soľ. Priemerná spotreba soli pre  4 – 5 člennú domácnosť je cca 5 vriec soli ročne. Táto spotreba je závislá na spotrebe vody v domácnosti.

Zmäkčovač vody sa neodporúča inštalovať na závlahy. Môže prísť k poklesu prietoku vody a zbytočnému opotrebeniu. V prípade vysokej tvrdosti vody pre zavlažovanie je lepšie použiť fyzikálnu úpravu vody STOP KALK, čím sa ochránia trysky závlahy a získate tak lepšiu  kvalitu vody pre zavlažovanie.

Pred inštaláciou sa odporúčame poradiť  s inštalačnou firmou, ktorá Vám pomôže vybrať vhodné miesto inštalácie v blízkosti centrálneho prívodu vody do domu. Plus je potrebný prívod el. prúdu / zásuvka 220 V / a možnosť pripojenia na odpad vody. Zmäkčovač potrebuje jeden krát za cca 5 m3 urobiť regeneráciu a vypustiť do odpadu zachytený vodný kameň. Počas regenerácie spotrebuje cca 80 litrov vody.

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače vody - odstránenie tvrdosti vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 35 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: