UV lampa 55 watt - dezinfekcia vody

€455 –14 %
uv lampa 55w na dezinfekciu vody
€455 –14 % €390 €325 bez DPH €390 / 1 ks
Osobný odber (6 ks)
Možnosti doručenia

UV lampa na vodu pre použitie na centrálny prívod vody do rodinného domu. Úprava vody zo studne proti baktériam. Účinnosť odstránenia kontaminantov až 99,80 %. Pripojenie 1"

Detailné informácie

Podrobný popis

UV lampa na vodu pre rodinné domy

najčastejším problémom studničnej vody sú dusičnany, tvrdosť vody a baktérie. Baktérie v studničnej vode sú rovnako ako vo vŕtaných či kopaných studniach. Baktérie sú často produktom ľudskej činnosti. Najčastejšie je to vypúšťanie obsahu žumpy na pozemok alebo sú žumpy jednoducho prerazené. Ďalej je to chov zvierat, poľnohospodárska činnosť, čierne skládky. Dažďová voda presakuje do pôdy ako aj baktérie.

Baktérie môžu byť ale aj z rozkladu koreňov a nánosov v pôde. Studničná voda je ako živý organizmus a preto sa treba o studňu starať, kontrolovať, čistiť, sanitovať a mať ju zabezpečenú z vonka . 

Po dlhoročných skúsenostiach odporúčame studňu pravidelne čistiť dezinfekčným prostriedkom, čo veľmi pomôže na zlepšenie kvality vody.  Pre bezpečnosť je potrebné mať kvalitu vody stále pod kontrolou a na to sa používajú UV lampy , ktorá zabijú 99 % všetkých baktérií. 

Pred baktériami sa treba chrániť , lebo najnebezpečnejšie a zdraviu škodlivé sú práve fekálne baktérie zo žumpy. 

UV lampu je potrebné inštalovať na centrálny prívod vody do domu aby sa ochránili všetky rozvody . Aby bola voda chránená nie len na pitie , ale aj na sprchovanie . Pred spustením UV lampy je potrebné všetky rozvody vody dezinfikovať , lebo všade tam kde tiekla kontaminovaná voda sa vyskytujú baktérie. Až po dezinfekcii rozvodov sa môže pustiť voda cez UV lampu . 

Najlepšie umiestnenie UV lampy je suchá miestnosť . Pred UV lampu odporúčame inštalovať mechanický predfilter na ochranu pred sedimentom, pieskom, čo by mohlo znečistiť sklenenú banku UV lampy a tým znížiť svietivosť žiarivky. Bolo by to ako svietiť cez filter a tým by sa znížila efektivita UV žiarenia . 

Tiež je veľmi dobré mať pred UV lampou zmäkčovač vody čím by bola voda mäkká a tým by sa ochránila pre vznikom nánosu vodného kameňa. UV lampa tým že svieti a má výkon 30 - 50 watt , tak vzniká teplo a tým vznik nánosu vodného kameňa . Ak nie je žiadna úprava vody je potrebné UV lampu časom rozobrať a očistiť od povlaku . 

UV lampa sa inštaluje zvislo aby sa v nej neudržoval vzduch . Tam kde je vzduch by sa prehrievala . Preto si treba nechať miesto na inštaláciu a inštalovať tak aby sa dala časom meniť aj UV žiarivka , ktorá má zvyčajne 90 cm a treba ju z jedného konca UV lampy vytiahnuť. 

UV lampa je technológia, o ktorú sa netreba starať . V prípade poruchy alebo zníženia svietivosti UV žiarivky Vás UV lampa upozorní alarmom a začne non stop pípať . Nevýhoda UV lampy je, že musí byť stále pod prúdom a tým je aj zvýšená spotreba el. energie . Aby ste sa ochránili pred baktériami a možnými zdravotnými problémami, tak to za to stojí . 

 

  • UV lampa svojou funkčnosťou poskytuje čistú, čerstvú a priezračnú vodu jednoduchým a účinným spôsobom, ktorý je ohľaduplný k životnému prostrediu. Voda , ktorá prechádza cez UV lampu je vystavená žiareniu UV-C s vlnovou dĺžkou 253,7 nm, ktoré vydáva špeciálna žiarivka .
  • Toto žiarenie zabíja baktérie, vírusy a ostatné jednoduché organizmy a zabraňuje ich množeniu. Voda je vystavená väčšej dávke žiarenia celú dobu prechodu cez UV lampu. Nerezové vnútro je z vysoko kvalitnej ocele, čo odráža UV-C žiarenie a tým sa zvyšuje účinnosť UV lampy až o 35%.
  • Vnútro UV lampy je vyrobené z nerezovej ocele, ktorá je elektrolyticky zušľachtená a tým zabraňuje nečistote, zostávať na povrchu a udržuje to maximálnu odrazivosť. S UV lampou bude vaša voda účinne a bezpečne dezinfikovaná a získate tak vodu vynikajúcej kvality.

Výhody ošetrenia vody UV lampou

  • získate čerstvú, čistú a priezračnú vodu
  • voda sa účinne a bezpečne dezinfikuje
  • váš kúpeľ je chránený proti patogénnym organizmom
  • minimalizuje sa tvorba plesní, baktérii a rias
  • môže sa znížiť obsah chlóru a ostatných chemikálií až o 80%
  • zabraňuje sa vzniku chlórového zápachu a podráždenie kože a očí (červené oči)
  • postup je ohľaduplnejší k životnému prostrediu v porovnaní s tradičnými metódami


UV lampa je rýchle a účinné riešenie ochrany pred baktériami vašej studničnej vody. Jednoduchá inštalácia, vysoká účinnosť, nízke prevádzkové náklady.

 

Prietok: 1,8 m³/hod 

 

Náhradnú UV žiarivku kúpite tu: Náhradná UV žiarivka 55W

 

Dodatočné parametre

Kategória: UV lampa na vodu - dezinfekcia vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6 kg
Rozmery : 1080 x 320 mm
Pripojenie : 3/4"
Maximálna pracovná teplota: 40°C
Maximálny pracovný tlak: 8 bar
Elektrické napájanie: 230V
Materiál : nehrdzavejúca oceľ
Nevypĺňajte toto pole:
I Avatar autora CHYBAJUCE ZAKLADNE UDAJE 29.11.2015 13:55
Dobry den prajem, nikde v popise nemate uvedene maximalne prietoky a prevadzkove teploty zariadenia.
Odpovedať