Zmäkčovač vody ECONOMY

od €590 od €491,67 bez DPH

Zvoľte variant

Najužší zmäkčovač vody vo svojej triede. Šírka iba 20 cm. Hĺbka 40 cm, výška 110 cmPri kúpe tohto zariadenia mechanický filter a 2 filtračné vložky ZADARMO.

Detailné informácie

Economy 25: 25 litrov
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do: 16.7.2024
€630
€525 bez DPH
Economy 20: 20l živice
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do: 16.7.2024
€590
€491,67 bez DPH

Podrobný popis

Zmäkčovač vody ECONOMY 25

najužší zmäkčovač vody vo svojej triede. Šírka iba 20 cm, hĺbka 40 cm, výška 110 cm. Economy - ekonomická prevádzka , nízka spotreba soli , nízka spotreba vody na regeneráciu. Ideálny zmäkčovač zmäkčovač vody pre malé a tesné priestory.  Kabinetné riešenie s vrchným otvorom na sypanie soli . Digitálny displej na nastavovanie parametrov zmäkčenie vody. Odolný plast, odolný voči deformácii po nasypaní soli . Zmäkčovač obsahuje aj bypass, v prípade potreby sa použije na odpojenie zmäkčovača a neodstaví sa dom od prívodu vody. 

 

Zmäkčovanie vody je : 

Odstránenie tvrdosti - spočíva v znížení obsahu vápnika a horčíka automatickým procesom,  prietokom cez živicu zmäkčovača . Zmäkčovač vody je ovládaný riadiacou hlavicou , ktorá sleduje prietok vody a automaticky spustí regeneráciu zmäkčovača. Regenerácia štandardne prebieha v nočných hodinách . 


Pri úprave iónovou výmenou je voda mäkká trvalo, a nie len dočasne, ako pri iných technológiách, používaných na zabránenie tvorby vodného kameňa. Regenerácia prebieha iba na základe prietoku a spotreby vody. Zmäkčovač má elektronickú jednotku , ktorá sleduje všetky regenerácie a zabezpečí, aby bola vody vždy mäkká . Tým sa chránia spotrebiče proti usadzovaniu vodného kameňa a plus sa odstránia staré nánosy.

Pranie a regenerácia prebieha úplne automaticky. Režim prevádzky zmäkčovača je ovládaný jednou ventilovou riadiacou jednotkou so vstavaným kontaktným vodomerom. Ten dáva po prietoku určitého nastaveného množstva vody impulz k zahájeniu regenerácie v nočných hodinách ( 02 00 hod ). Zariadenie potrebuje ku svojej prevádzke elektrickú energiu (230 V/50 Hz), miestnosť kde teplota neklesá pod 1-2 °C, blízkosť odpadového potrubia (gulička) a tlak min. 2,5 bar.

Zmäkčovač vody sa inštaluje na centrálny prívod vody do domu. Najlepšie suché miesto , kde nemrzne , kde je prívod el. energie a možné pripojenie na odpad vody. Regenerácia je asi cca. každých 5 - 7 dní v závislosti od spotreby vody. Pred zmäkčovač vody je potrebné inštalovať minimálne jeden mechanický predfilter. V prípade studničnej vody, ktorá má zákal je dobré inštalovať aj dva až tri mechanické predfiltre.

Mechanické predfiltre sú ochrana pred pieskom , zákalom , hlinou , hrdzou, čo by mohlo spôsobiť poškodenie riadiacej hlavice ako aj samotnej iontomeničovej živice. Životnosť živice je cca. 8 rokov, je veľmi závislá na kvalite vstupnej vody, výške tvrdosti, spotrebe vody ako aj na samotnej starostlivosti o zmäkčovač. Hlavne je to stále dopĺňanie tabletovanej soli potrebnej na regeneráciu . Bez regenerácie a bez soli zmäkčovač vody nevie zmäkčovať. 

Zmäkčovač vody Economy je vyrobený v EU pre spoločnosť Marlus Group s.r.o. Riadiaca jednotka Canature Španielsko. Záruka 24 mesiacov .

Pri kúpe tohto zariadenia mechanický predfilter zadarmo.  Mechanický filter 10" + 2ks filtračných vložiek

 

V prípade záujmu o inštaláciu volajte na : 0907 503 133 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Akciové produkty
Záruka: 2 roky
náplň filtra: silne kyslý katex
objem filtračnej hmoty: 25 l
maximálny hodinový prietok: 2 m³/hod
systém regenerácie: regenerácia UP FLOW
vyhotovenie soľanky: z upravenej vody
spotreba soli pri regenerácii: 2 kg
čas trvania regenerácie : 1:30
orientačná spotreba vody na jednu regeneráciu: 80-120 l
min a max teplota vody: 1 - 40 °C
minimálny tlak: 2 bar
maximálny tlak: 8 bar
typ nastavenia : áno
programovanie času : áno
programovanie regenerácie: áno
programovanie tvrdosti vstupnej vody: neobmedzene
automatická regenerácia pri nedostatku vody: nie
uchovanie dát: áno
pripojenie : 1"
výška/šírka/hĺbka: 1330 x 225 x 440 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: