Cintropur NW 32 mechanický filter KOMPLET

€169 –11 %
cintropur nw 32
€169 –11 % €149 €124,17 bez DPH €149 / 1 ks
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Komplet filter : Cintropur 32, odkalovací ventil, držiak na stenu, pripojenie a filtračná vložka 25µ

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Mechanický filter - nádoba filtra Cintropur NW 32 je najmodernejší mechanický filter s odkalovačom. Neznižuje prietok, jednoduchá výmena filtračných vložiek. Pripojenie 1" 

Mechanický filter Cintropur NW 32

 • Cintropur NW 32 - extrémne nízka tlaková strata a to aj pri veľkých prietokoch a vysokom stupni filtrácie mechanických nečistôt. Cintropur NW 32 má niekoľkonásobne väčšiu filtračnú plochu, čo má pochopiteľne za následok už spomínané nízke tlakové straty. 
 • K zníženiu tlakovej straty pri filtroch Cintropur oproti iným filtrom prispieva aj účinná dvojstupňová filtrácia. Mechanický filter Cintropur si totiž môžete predstaviť ako zapojenie cyklónového odlučovača (odstredivý separátor) v sérií s klasickým sitovým filtrom. Voda vstupujúca do filtra je skrutkovito natočenými lopatkami roztočená, a tak mechanické nečistoty (piesok, drobné kúsky kovov a pod.), nachádzajúce sa v roztočenom vodnom stĺpci, sú vďaka svojej vyššej mernej hmotnosti v porovnaní s vodou vytláčané odstredivou silou na vonkajší povrch rotujúceho vodného stĺpca, kde postupne klesajú dole a usádzajú sa v dolnej časti filtra.  
 • Vďaka vyššie popísanému efektu piesok a iné kaly zbytočne nezapĺňajú otvory sitového filtra, a tak nezvyšujú jeho tlakovú stratu, sú však zachytené a zo spodnej priehľadnej časti (možnosť vizuálnej kontroly) filtra sa odstránia pri pravidelnom odkalovaní. Ďalšie mechanické nečistoty, na ktoré cyklónový efekt nepôsobí (kúsky tesnení, gumy, vlasy, lupiny, hrdze a pod.), sú unášané pretekajúcou vodou na druhý filtračný stupeň, ktorým je sitový filter vytvorený z filtračného rukávu. 
 • Podľa zvolenej filtračnej schopnosti sa všetky nečistoty, ktorých rozmery sú väčšie ako filtračná schopnosť zvoleného rukávu, na ňom zachytia. Pribúdajúce zachytené nečistoty síce postupne zvyšujú tlakovú stratu filtra, avšak vzhľadom na už spomínanú veľkú filtračnú plochu nedôjde k ich zaneseniu tak skoro, ako je to pri iných filtroch. Po značnom zanesení filtračného rukávu, čo sa v praxi prejaví zníženým prietokom, rukáv jednoducho vymeníme za nový.
 
Jednoduchá inštalácia aj údržba
 • Ďalšia nesporná prednosť mechanického filtra Cintropur NW 32 v porovnaní s konkurenciou je používanie tesniacich O krúžkov. V praxi to znamená, že namontovaný mechanický filter Cintropur možno rozmontovať a následne zmontovať bez použitia nástrojov. O-krúžky majú totiž veľmi dobre tesniace účinky i pri malých prítlačných silách a z tohto dôvodu stačí napr. dolný odkalovací ventil či výpust alebo prípojné zaskrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou! 
 • V prípade poškodenia nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutné kupovať celý filter, pretože tieto filtre sa dajú rozobrať na mnoho častí, pričom každá časť je dostupná ako náhradný diel. Filter Cintropur NW 32 je určený na filtráciu vody s teplotou do 50°C a možno ho použiť pre maximálne prevádzkové tlaky 1,6 Mpa, t. j. nielen na filtrovanie studničnej vody (spravidla nižšie tlaky 2 až 4 bar), ale aj na filtrovanie vody z obecných vodovodov, kde sú tlaky niekedy aj vyššie ako 6 bar. 
 • Filter Cintropur je vyrobený z kvalitného syntetického materiálu, ktorý umožňuje použitie v potravinárstve a pri úprave pitných vôd. Samozrejme, možno ho použiť aj na iné účely ako napr. na filtrovanie dažďovej vody, filtrovanie vody na napájanie zvierat, filtrovanie zavlažovacej vody či na iné účely – napr. ako filtre na zabránenie tzv. úletu častíc z filtrov s aktívnym uhlím, z filtrov na železo a mangán a pod.

Filter Cintropur NW 32 obsahuje:

 • nádoba filtra
 • pripojovacie nádstavce
 • 1 ks. sedimentačná vložka 25 mikrón
 • doťahovací kľúč
 • držiak na filter 
 • odkalovací ventil 

        Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cintropur valve             Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cintropur mount

               odkalovací ventil                               držiak na stenu    

 
 
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Cintropur mechanické filtre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3 kg
pripojenie: 1 1/4"
prietok: 6500 l/hod
pracovný tlak: 10 bar
maximálny tlak: 16 bar
maximálna teplota: 50 °C
štandardná filtračná vložka: 25 mikrón
filtračná plocha filtra: 840 cm²

Filter Cintropur NW 32

Filtre Cintropur

Nevypĺňajte toto pole:
JN Avatar autora NW 32 9.4.2021 16:09
Tento filter sa za tie peniaze neoplatí kupovať, drahé filtračné vložky ktoré treba často meniť , nakoľko deklarovaný cyklónový efekt vôbec nefunguje, vložka sa zanesie pieskom, pôvodný lacný filter s umývateľný sitom slúžil oveľa lepšie. Celkovo za tie peniaze hrôza...Drahé náhradné rukávy... Vyhodené peniaze...
Odpovedať