Cintropur NW 25 mechanický filter KOMPLET

€133 –10 %
ukážka rozobratého mechanického filtra na vodu Cintropur
€133 –10 % €119 €99,17 bez DPH €119 / 1 ks
Skladom (8 ks)
Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia

KOMPLET filter : Cintropur 25, odkalovací ventil, kľúč, držiak na stenu, pripojenie a filtračná vložka 25µ

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplet mechanický filter Cintropur NW 25 je najmodernejší mechanický filter s odkalovačom. Neznižuje prietok ani tlak . Má jednoduchú výmenu filtračných vložiek. Pripojenie 1". 

Cintropur NW 25 mechanický Filter 

 • Najväčšou prednosťou mechanických filtrov Cintropur NW 25 je ich extrémne nízka tlaková strata a to aj pri veľkých prietokoch a vysokom stupni filtrácie mechanických nečistôt. Na rozdiel od mnohých iných filtrov tieto mechanické filtre majú niekoľkonásobne väčšiu filtračnú plochu, čo má za následok nízke tlakové straty
 • K zníženiu tlakovej straty pri filtri Cintropur NW 25 oproti iným mechanickým filtrom prispieva aj účinná dvojstupňová filtrácia. Mechanický filter Cintropur NW 25 si totiž môžete predstaviť ako zapojenie cyklónového odlučovača (odstredivý separátor) v sérií s klasickým sitovým filtrom. Voda vstupujúca do filtra je skrutkovito natočenými lopatkami roztočená, a tak mechanické nečistoty (piesok, drobné kúsky kovov a pod.), nachádzajúce sa v roztočenom vodnom stĺpci, sú vďaka svojej vyššej mernej hmotnosti v porovnaní s vodou vytláčané odstredivou silou na vonkajší povrch rotujúceho vodného stĺpca, kde postupne klesajú dole a usádzajú sa v dolnej časti filtra.
 • Vďaka vyššie popísanému efektu piesok a iné kaly zbytočne nezapĺňajú otvory sitového filtra, a tak nezvyšujú jeho tlakovú stratu . Sú však zachytené a zo spodnej priehľadnej časti (možnosť vizuálnej kontroly) filtra sa odstránia pri pravidelnom odkalovaní. Ďalšie mechanické nečistoty, na ktoré cyklónový efekt nepôsobí (kúsky tesnení, gumy, vlasy, lupiny, hrdze a pod.), sú unášané pretekajúcou vodou na druhý filtračný stupeň, ktorým je sitový filter vytvorený z filtračného rukávu. 
 • Podľa zvolenej filtračnej schopnosti sa všetky nečistoty, ktorých rozmery sú väčšie ako filtračná schopnosť zvoleného rukávu, na ňom zachytia. Pribúdajúce zachytené nečistoty síce postupne zvyšujú tlakovú stratu filtra, avšak vzhľadom na už spomínanú veľkú filtračnú plochu nedôjde k ich zaneseniu tak skoro, ako je to pri iných filtroch. Po značnom zanesení filtračného rukávu, čo sa v praxi prejaví zníženým prietokom, rukáv jednoducho vymeníme za nový.
Jednoduchá inštalácia aj údržba
 • Filter Cintropur NW 25 v porovnaní s konkurenciou je jeho prednosťou používanie tesniacich O krúžkov. V praxi to znamená, že namontovaný mechanický filter Cintropur možno rozmontovať a následne zmontovať bez použitia nástrojov. O-krúžky majú totiž veľmi dobre tesniace účinky i pri malých prítlačných silách a z tohto dôvodu stačí napr. dolný odkalovací ventil či výpust alebo prípojné zaskrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou!
 • V prípade poškodenia nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutné kupovať celý filter, pretože tieto filtre sa dajú rozobrať na mnoho častí, pričom každá časť je dostupná ako náhradný diel.
 
 • Filtre Cintropur NW 25 sú určené na filtráciu vody s teplotou do 50°C a možno ich použiť pre maximálne prevádzkové tlaky 1,6 Mpa, t. j. nielen na filtrovanie studničnej vody (spravidla nižšie tlaky 2 až 4 bar), ale aj na filtrovanie vody z obecných vodovodov, kde sú tlaky niekedy aj vyššie ako 6 bar.
 
 • Filtre sú vyrobené z kvalitného syntetického materiálu, ktorý umožňuje ich použitie v potravinárstve a pri úprave pitných vôd. Samozrejme, možno ich použiť aj na iné účely ako napr. na filtrovanie dažďovej vody, filtrovanie vody na napájanie zvierat, filtrovanie zavlažovacej vody či na iné účely – napr. ako filtre na zabránenie tzv. úletu častíc z filtrov s aktívnym uhlím, z filtrov na železo a mangán a pod.


FILTER CINTROPUR NW 25 OBSAHUJE:

 • nádoba filtra
 • montážne pripojenie
 • doťahovací kľúč
 • 1 ks. filtračná vložka 25 mikrónová
 • vypúšťací kovový ventil
 • plastové prichytenie na stenu

Dodatočné parametre

Kategória: Cintropur mechanické filtre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3 kg
pripojenie : 1"
prietok: 5500 l/hod
pracovný tlak: 10 bar
maximálny tlak : 16 bar
maximálna teplota : 50 °C
váha: 1,3 kg
štandardná filtračná vložka : 25 mikrón
filtračná plocha filtra: 450 cm²

Filter Cintropur

Filter Cintropur NW 25

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: