Cintropur NW 500 mechanický filter

€449 –13 %
cintropur nw 500 2
€449 –13 % €390 €325 bez DPH €390 / 1 ks
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia

Mechanický filter CINTROPUR NW 500

Mechanický filter - nádoba filtra Cintropur NW 500 je najmodernejší mechanický filter s odkalovačom pre priemyselné využitie s pripojením 2". Neznižuje prietok, jednoduchá výmena filtračných vložiek.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mechanický filter Cintropur NW 500 , pre priemyselné využitie - 2" pripojenie 

 • Cintropur NW 500 zabezpečí extrémne nízku tlakovú stratu a to aj pri veľkých prietokoch a vysokom stupni filtrácie mechanických nečistôt. Filter Cintropur má niekoľkonásobne väčšiu filtračnú plochu, čo má pochopiteľne za následok už spomínané nízke tlakové straty. 
 • K zníženiu tlakovej straty Cintropur NW 500 oproti iným filtrom prispieva aj účinná dvojstupňová filtrácia . Mechanický filter Cintropur si totiž môžete predstaviť ako zapojenie cyklónového odlučovača (odstredivý separátor) v sérií s klasickým sitovým filtrom. Voda vstupujúca do filtra je skrutkovito natočenými lopatkami roztočená, a tak mechanické nečistoty (piesok, drobné kúsky kovov a pod.), nachádzajúce sa v roztočenom vodnom stĺpci, sú vďaka svojej vyššej mernej hmotnosti v porovnaní s vodou vytláčané odstredivou silou na vonkajší povrch rotujúceho vodného stĺpca, kde postupne klesajú dole a usádzajú sa v dolnej časti filtra. 
 • Vďaka vyššie popísanému efektu piesok a iné kaly zbytočne nezapĺňajú otvory sitového filtra, a tak nezvyšujú jeho tlakovú stratu, sú však zachytené a zo spodnej priehľadnej časti (možnosť vizuálnej kontroly) filtra sa odstránia pri pravidelnom odkalovaní. Ďalšie mechanické nečistoty, na ktoré cyklónový efekt nepôsobí (kúsky tesnení, gumy, vlasy, lupiny, hrdze a pod.), sú unášané pretekajúcou vodou na druhý filtračný stupeň, ktorým je sitový filter vytvorený z filtračného rukávu. 
 • Podľa zvolenej filtračnej schopnosti sa všetky nečistoty, ktorých rozmery sú väčšie ako filtračná schopnosť zvoleného rukávu, na ňom zachytia. Pribúdajúce zachytené nečistoty síce postupne zvyšujú tlakovú stratu filtra, avšak vzhľadom na už spomínanú veľkú filtračnú plochu nedôjde k ich zaneseniu tak skoro, ako je to pri iných filtroch. Po značnom zanesení filtračného rukávu, čo sa v praxi prejaví zníženým prietokom, rukáv jednoducho vymeníme za nový.
 
Jednoduchá inštalácia aj údržba
 • Ďalšia nesporná prednosť mechanických filtrov Cintropur v porovnaní s konkurenciou je používanie tesniacich O krúžkov. V praxi to znamená, že namontovaný mechanický filter Cintropur možno rozmontovať a následne zmontovať bez použitia nástrojov. O-krúžky majú totiž veľmi dobre tesniace účinky i pri malých prítlačných silách a z tohto dôvodu stačí napr. dolný odkalovací ventil či výpust alebo prípojné zaskrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou! 
 • V prípade poškodenia nejakej časti mechanického filtra Cintropur NW 500 nie je nutné kupovať celý filter, pretože tieto filtre sa dajú rozobrať na mnoho častí, pričom každá časť je dostupná ako náhradný diel. Filtre Cintropur sú určené na filtráciu vody s teplotou do 50°C a možno ich použiť pre maximálne prevádzkové tlaky 1,6 Mpa, t. j. nielen na filtrovanie studničnej vody (spravidla nižšie tlaky 2 až 4 bar), ale aj na filtrovanie vody z obecných vodovodov, kde sú tlaky niekedy aj vyššie ako 6 bar. 
 • Filter Cintropur je vyrobený z kvalitného syntetického materiálu, ktorý umožňuje použitie v potravinárstve a pri úprave pitných vôd. Samozrejme, možno ho použiť aj na iné účely ako napr. na filtrovanie dažďovej vody, filtrovanie vody na napájanie zvierat, filtrovanie zavlažovacej vody či na iné účely – napr. ako filtre na zabránenie tzv. úletu častíc z filtrov s aktívnym uhlím, z filtrov na železo a mangán a pod.

FILTER CINTROPUR NW 500 OBSAHUJE:

 • nádoba filtra
 • pripojovacie nádstavce
 • 1 ks sedimentačná vložka 25 mikrón
 • doťahovací kľúč
 • manometer
 
K filtru Cintropur NW 500 je možné si dokúpiť:
 • odkalovací kovový ventil
 • kovové prichytenie na stenu

 

Rozmery (priemer hlavy x výška): 155mm x 556mm
Veľkosť pripojení: 2“

Tlak: 10 bar

Maximálny prevádzkový  tlak: 16 bar
Maximálna prevádzková teplota: 50°C

Priemerný prietok: 20 m³ / hodina

Dodatočné parametre

Kategória: Cintropur mechanické filtre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 6 kg
pripojenie: 2"
prietok: 20 000 l/hod
pracovný tlak: 10 bar
maximálny tlak: 16 bar
maximálna teplota: 50 °C
štandardná filtračná vložka: 25 mikrón
filtračná plocha filtra: 1250 cm²

FILTER CINTROPUR NW 50

FILTRE CINTROPUR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: