Zmäkčovač vody ECONOMY

od €590 od €491,67 bez DPH

Zvoľte variant

Zmäkčovač vody ECONOMY je najužší vo svojej triede. Má šírku iba 20 cm, hĺbku 40 cm a výšku 110 cmPri kúpe tohto zariadenia mechanický filter a 2 filtračné vložky ZADARMO.

Detailné informácie

Economy 25: 25 litrov
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do: 18.6.2024
€630
€525 bez DPH
Economy 20: 20l živice
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do: 18.6.2024
€590
€491,67 bez DPH

Podrobný popis

Zmäkčovač vody ECONOMY 25

 je najužší zmäkčovač vody vo svojej triede. Economy znamená ekonomickú prevádzku - nízka spotreba soli, nízka spotreba vody na regeneráciu. Je ideálny pre malé a tesné priestory. Kabinetné riešenie s vrchným otvorom na sypanie soli. Výhodou je digitálny displej na nastavovanie parametrov na zmäkčenie vody. Je vyrobený z odolného plastu, čím je odolný voči deformácii po nasypaní soli . Zmäkčovač obsahuje aj bypass.   V prípade potreby sa použije na odpojenie zmäkčovača a neodstaví sa dom od prívodu vody. 

 

Zmäkčovanie vody je: 

Odstránenie tvrdosti spočíva v znížení obsahu vápnika a horčíka automatickým procesom, prietokom cez živicu zmäkčovača. Zmäkčovač vody je ovládaný riadiacou hlavicou, ktorá sleduje prietok vody a automaticky spustí regeneráciu zmäkčovača. Regenerácia štandardne prebieha v nočných hodinách. 


Pri úprave iónovou výmenou je voda mäkká trvalo a nie len dočasne, ako pri iných technológiách, používaných na zabránenie tvorby vodného kameňa. Regenerácia prebieha iba na základe prietoku a spotrebe vody. Zmäkčovač má elektronickú jednotku, ktorá sleduje všetky regenerácie a zabezpečí, aby bola voda vždy mäkká, čím sa chránia spotrebiče proti usadzovaniu vodného kameňa a plus sa odstránia staré nánosy.

Pranie a regenerácia prebieha úplne automaticky. Režim prevádzky zmäkčovača je ovládaný jednou ventilovou riadiacou jednotkou so vstavaným kontaktným vodomerom. Ten dáva po prietoku určitého nastaveného množstva vody impulz k zahájeniu regenerácie v nočných hodinách (02:00 hod). Zariadenie potrebuje ku svojej prevádzke elektrickú energiu (230V/ 50Hz), miestnosť, kde teplota neklesá pod 1-2 °C, blízkosť odpadového potrubia (gulička) a tlak min. 2,5 bar.

Zmäkčovač vody sa inštaluje na centrálny prívod vody do domu. Najlepšie suché miesto, kde nemrzne, kde je prívod el. energie a možné pripojenie na odpad vody. Regenerácia je asi cca. každých 5 - 7 dní v závislosti od spotreby vody. Pred zmäkčovač vody je potrebné inštalovať minimálne jeden mechanický predfilter. V prípade studničnej vody, ktorá má zákal je dobré inštalovať aj dva až tri mechanické predfiltre.

Mechanické predfiltre sú ochrana pred pieskom, zákalom, hlinou a hrdzou, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie riadiacej hlavice ako aj samotnej iontomeničovej živice. Životnosť živice je cca. 8 rokov, je veľmi závislá na kvalite vstupnej vody, výške tvrdosti, spotrebe vody ako aj na samotnej starostlivosti o zmäkčovač. Hlavne je to stále dopĺňanie tabletovanej soli potrebnej na regeneráciu. Bez regenerácie a bez soli zmäkčovač vody nevie zmäkčovať. 

Zmäkčovač vody Economy je vyrobený v EU pre spoločnosť Marlus Group s.r.o. Riadiaca jednotka Canature Španielsko.

Záruka je 24 mesiacov.

Pri kúpe tohto zariadenia mechanický predfilter ZADARMO.  

Mechanický filter 10" + 2ks filtračných vložiek

 

V prípade záujmu o inštaláciu volajte na telefónne číslo 0907 503 133.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače vody - odstránenie tvrdosti vody
Záruka: 2 roky
náplň filtra: silne kyslý katex
objem filtračnej hmoty: 25 l
maximálny hodinový prietok: 2 m³/hod
systém regenerácie: regenerácia UP FLOW
vyhotovenie soľanky: z upravenej vody
spotreba soli pri regenerácii: 2 kg
čas trvania regenerácie : 1:30
orientačná spotreba vody na jednu regeneráciu: 80-120 l
min a max teplota vody: 1 - 40 °C
minimálny tlak: 2 bar
maximálny tlak: 8 bar
typ nastavenia : áno
programovanie času : áno
programovanie regenerácie: áno
programovanie tvrdosti vstupnej vody: neobmedzene
automatická regenerácia pri nedostatku vody: nie
uchovanie dát: áno
pripojenie : 1"
výška/šírka/hĺbka: 1330 x 225 x 440 mm
Nevypĺňajte toto pole:
I Avatar autora Mr. 16.8.2018 21:41
20
Odpovedať