Zmäkčovač vody na dusičnany v studničnej vode

€690 €575 bez DPH €690 / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia

Filter – zmäkčovač vody proti dusičnanom odstráni dusičnany na centrálnom prívode vody.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovač vody na odstránenie dusičnanov na centrálnom prívode vody  je ideálny na odstránenie vysokých hodnôt dusičnanov a dusitanov z vody pre rodinný dom. Vyrieši Vaše problémy s kvalitou vody. Zmäkčovač vody na dusičnany má plnoautomatickú elektronickú hlavicu, ktorá riadi proces úpravy a preplachov.

Náplň zmäkčovača vody: aniónaktívna iónovýmenná živica pre odstraňovanie dusičnanov a dusitanov.

Voda prechádzajúca zmäkčovačom vody, prúdi cez vrstvu živice kde dochádza k výmene iónov a tým odstraňovaniu dusičnanov a dusitanov. V nastavených intervaloch automatická riadiaca jednotka spustí regeneráciu, kde dochádza k preplachu živice soľným roztokom.

 

Pre správny návrh zmäkčovača vody na dusičnany  doporučujeme urobiť rozbor vody.

 

Prečo sú dusičnany nebezpečné ?

Dusičnany prijaté v potrave alebo vode sa v ľudskom tele premieňajú na dusitany, a tie sa viažu na hemoglobín miesto kyslíku, čo spôsobuje, že sa ten v tele rozváža v zníženej miere. Kým dospelí a deti nad 3 roky veku s týmto problém nemajú, pretože organizmus si s tým dokáže poradiť rýchlejšie, ako by to mohlo začať spôsobovať problémy, bábätká a deti do 3 rokov sú ohrozenou skupinou. Nadmerný príjem dusičnanov spôsobí nedostatočné zásobovanie organizmu kyslíkom, tzv. syndróm modrých bábätiek, ktorý výnimočne môže končiť aj smrťou. A aj keď smrťou neskončí, prijímanie väčšieho množstva dusičnanov podporuje vznik rakoviny, a to aj u dospelých.

Dusitany totiž reagujú s niektorým druhom prijímanej potravy, čo vedie k vzniku rakovinotvorných látok. Okrem tohto, štúdie preukázali, že v oblastiach s väčšou koncentráciou dusičnanov v pitnej vode trpia hlavne deti oveľa častejšie na astmu, cukrovku a dýchacie infekcie. U tehotných žien dusičnany prispievajú k potratom.

A teraz, keď si uvedomíte, o koľko má morča citlivejší organizmus ako človek, dostanete odpoveď na otázku, prečo sú v dnešnej dobe morčatá tak háklivé na choroby, a aj pri najlepšej starostlivosti sa niekedy dožijú len rok alebo dva.

 

V prípade záujmu o inštaláciu volajte na : 0907 503 133 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovač vody na dusičnany
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 30 kg
Kapacita solnej nádoby (kg): 25 kg
výška/šírka/hĺbka: 1100 x 200 x 440 mm
obsah živice: 20l
pripojenie: 1″

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: