Prímesi vo vode.

Prímesi vo vode – sedimenty

 Pitná voda z rozvodov vody , ktorá prechádza dlhou trasou až k vám na odberné miesto obsahuje často mechanické mikročastice , ktoré sa odstraňujú pomocou sedimentačných filtrov . Mechanické nečistoty môžu byť od mikroskopických nánosov až po viditeľné prvky znečistenia. Iba komplexná  mechanická filtrácia zbaví vodu väčšiny mechanických nečistôt, ako bahna, nánosov, piesku, koróznych zbytkov a rôznych iných sedimentov.  

V prípade pitnej vody sa filtrovaná voda vyznačuje lepšou chuťou a estetickým vzhľadom bez nežiaduceho zafarbenia.

filtracna-vlozka

Sedimentačné  vložky / sedimentačné , alebo mechanické filtre / sú vyrobené zo 100% polypropylénu, roztopením a vyfukovaním vlákien do rozličných foriem. Tvarovanie celistvého jadra z vlákien dodáva vysokú pevnosť, s odolnosťou voči zlyhaniu. Obsahujú členitú vláknitú zónu, ktorá zabezpečuje zložitú pórovitú štruktúru po celej hĺbke filtra. Výsledkom je uspokojivé zachytávanie čiastočiek celej škály veľkostí po celej hĺbke média pri dlhej prietokovej životnosti .

Sedimentačné  vložky sa dnes stávajú nevyhnutnou súčasťou úpravy vody a ochranou už priamo na centrálnom prívode vody do domu .  Fungujú výnimočne dobre pri odstraňovaní sedimentovaných čiastočiek, akými je piesok, bahno, hrdza, nerozpustné látky alebo čiastočky vápna veľkosti menšej ako 20, 10, 5 mikrónov.

Odstupňovanie veľkosti pórov zabezpečuje maximálnu kapacitu zachytávania nečistôt za nízkej straty tlaku. Tieto vložky chránia domové zariadenia pred znečistením a haváriou. Polypropylénový materiál je odolný voči chemikáliám a pomnožovaniu baktérií a zlepšuje organickú kvalitu vody, zbavuje vodu nepríjemného zápachu a zlepšuje chuť vody.

Ideálne umiestnenie mechanickej filtrácie je na centrálnom prívode vody do domu . Podľa znečistenia vody je možné inštalovanie jedno , alebo až trojstupňovej filtrácie . Často sú používané mechanické sieťkové filtre s účinnosťou 80 mikrónov , ktoré nemajú dostatočnú účinnosť . Ideálne filtre sú od účinnosti 20 mikrónov a menej . Najmodernejšie filtre značky Cintropur používajú už na filtrovanie textíliu , ktorá má minimálne straty na prietoku a tlaku vody .

Mechanická filtrácia sa stáva už nevyhnutnou súčasťou každého domu , čím chránite hlavne svoje zdravie a tiež všetky rozvody vody a spotrebiče čo prichádzajú do styku s vodou .