Filter vody na centrálnom prívode vám vodu nevyperie .

Filter na centrálnom prívode vody do rodinného domu je často jedinou filtráciou vody , ktorú máme nainštalovanú na prívode vody do domu .  Sú to najčastejšie malé mechanické filtre , často iba s hrubou filtráciou s účinnosťou okolo 80 – 100 mikrónov. Asi to všetci poznáte sú to také plastové , sieťkové filtre , ktoré sa ani po rokoch nejak moc nezanesú . A keď áno , tak pri ozaj veľmi znečistenej vode. Tieto mechanické filtre sú určené hlavne na filtráciu piesku a veľkej nečistoty vode. Ideálne umiestnenie na rozvody studničnej vody , kde sú väčšie nečistoty.

               Takéto filtre na prívode vody vám vodu naozaj neočistia a sú to často iba ako dekorácie na trubke s veľmi malou účinnosťou .

Ale máme dobu kedy čoraz viac sa staráme o svoje zdravie o kvalitu vody čo používame a hľadáme modernejšie filtre do svojich domácností . V priebehu posledných rokov sa na našom trhu objavilo čoraz viac typov takýchto filtrov na vodu . Funkčnosť a účinnosť z nich je rôzna , niekedy je zlepšenie iba malé , aj keď všeobecne zlepšujú kvalitu vody.

Filter na vodu by mal byť zvolený pre konkrétny druh vody . Ako je mestská vody , studničná vody , voda s obsahom piesku , filter na zakalenú vodu a pod. V opačnom prípade sa škodlivé látky , ktoré sa v ňom nahromadia objavia vo vašich pohároch .

Pre mestskú vodu sú ideálne mechanické filtre s účinnosťou od 25 mikrónov . Veľkosti vložky aspoň 20 – 30 cm.  Pre lepšiu filtráciu často umiestňované aj dva za sebou 20 a 10 mikrónov. Vhodný typ Cintropur  SL 240 , ktorý má účinnú filtráciu vody , neznižuje prietok vody ani tlak . Vložka je z textílie ako rukáv . Tieto filtre sú vhodné aj pre studničnú vodu , ale ktorá neobsahuje veľa piesku , poprípade vysoké obsahy železa a mangánu .

Pre studničnú vodu s obsahom piesku sa umiestňuje na centrálny prívod buď filter s odkaľovacím ventilom , kedy je možné počas prevádzky vypustiť z filtra zachytený piesok . Ale v prípade ak je piesku veľa je lepšie riešenie pieskový filter a automatickým preplachom , ktorý sa sám prečisťuje . Je to filter na ktorom sa dá nastaviť aby sa po pretečení nastaveného množstva vody sám očistil a vypustil zachytený piesok .

Pre zlepšenie chute vody sú vhodné uhlíkové filtre , ktoré sa umiestňujú za mechanickým filtrom . Uhlíkové filtre zlepšujú chuť vody , zbavujú vodu pachu , chémie , chlóru . Ideálne sú filtre veľkosti okolo 70 cm. Sú to väčšie filtre aby mali väčšiu absorpčnú schopnosť a dlhšiu životnosť. Tieto uhlíkové filter sú vhodné aj pre ľudí čo majú alergie , sú citlivý na chlór a pod. Tieto filtre je ale potrebné častejšie meniť . Životnosť filtra cca. 3 – 6 mesiacov. Životnosť filtra je veľmi závislá od kvality vstupnej vody.

Najčastejšie riešenie je kombinácia rôznych filtrov na centrálnom prívode vody . Takouto filtráciou sa nie len zlepšuje kvalita vody , je lepšia na pitie , ale filtráciou vody chránite svoje spotrebiče , rozvody vody a predlžujete ich životnosť .

Dobrá filtrácia vody a kvalita vody už nie sú otázkou šance , ale voľby .

 

Ak potrebujete poradiť s výberom volajte na +421 905 644 330 Frišo Ľubomír