Big Blue 10" filter na vodu - komplet s vložkou, 1" pripojenie

od €59 od €49,17 bez DPH

Zvoľte variant

Filter na vodu Big Blue 10"  komplet sada na inštaláciu . 

veľkosť nádoby filtra 10" komplet s držiakom , kľúčom a mechanickým filtrom filtrom . Kompletná sada pre inštaláciu na centrálny prívod vody do domu. Mohutná konštrukcia , odolný vyšším tlakom , účinná filtračná vložka s dlhou životnosťou. 
 

Detailné informácie

filtračná vložka: mechanický filter
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do: 18.6.2024
€59
€49,17 bez DPH
filtračná vložka: uhlíkový filter
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do: 18.6.2024
€69
€57,50 bez DPH

Podrobný popis

Big Blue 10" mechanický filter , komplet sada na inštaláciu . 

Nádoba na mechanický alebo uhlíkový filter Big Blue 10 " + mechanická filtračná vložka alebo uhlíková  . Big Blue mechanický filter je najpoužívanejšia nádoba na mechanickú filtráciu , poprípade na uhlíkovú  .Filtrácia mechanických nečistôt , hliny , piesku , zákalu vody na centrálny prívod vody do rodinného domu . Pripojenie 1".

Filtračné vložky : mechanické 1-5-20 mikrónov . Polypropylénové vložky s vysokou účinnosťou filtrovania. 
 
Mechanický filter je tiež sedimentačný , alebo mikrofilter / odstraňuje z vody mikro častice , ako je piesok , bahno . Mechanický filter nedokáže odstrániť rozpustená látky - soli vo vode. Ako je vodný kameň , železo , mangán.  
 
Preto sa používajú v kombinácii s inými filtrami. Mechanická filtrácia je veľmi jemná , založená na čisto mechanickej filtrácii. Kedy voda prechádza veľmi malými pórami , ktoré zabraňujú prieniku mikročastíc do rozvodov vody . Tieto mechanické filtre je potrebné priebežne kontrolovať a vymieňať. Interval výmeny filtrov je závislý vždy od kvality vstupnej vody.
 

Mechanické filtračné vložky  je potrebné meniť v určitých časových intervaloch . Tieto intervaly sú závislé od kvality vstupnej vody. Minimálne však 1 krát ročne . Odporúčame  tento interval dodržiavať , lebo v prípade ponechania filtra dlhšiu dobu vznikajú na zachytených nečistotách baktérie a tým aj ohrozenie kvality vody a zdravia . 

 
Uhlíkové filtračné vložky : odporúčame meniť minimálne jeden krát za pol roka . Uhlíkový filter zachytáva chemické prvky a chlór . Uhlíkový filter zachytáva v sebe tieto kontaminanty a nasycuje sa. V prípade ponechania filtra viac ako pol roka už uhlík stráca svoju schopnosť a navyše prepúšťa aj to čo zachytil . Preto je potrebné tieto filtračné vložky pravidelne meniť . 
 
Pri inštalácii filtrov treba  vždy použiť držiak na stenu a nenechať filter volne visieť na rozvodoch vody. A to preto , lebo pri výmene náhradných filtrov hrozí pri uvoľňovaní filtra poškodenie spojov a tým pretekanie vody. 
 
Ak voda obsahuje veľa piesku sa odporúčajú radšej mechanické filtre Cintropur. Big Blue - pracovný tlak max. 6 bar.  

Balenie obsahuje :
  • nádoba filtra
  • mechanická alebo uhlíková vložka 
  • doťahovací kľúč
  • plastový úchyt na stenu
  • pripojenie 1"

V prípade inštalácie filtrov volajte na tel. 0907 503 133

Dodatočné parametre

Kategória: Big Blue filter
Záruka: 2 roky
Rozmery:: 367mm x 182mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: