Vložka SILIPHOS 0,75 L

€25 €20,83 bez DPH €25 / 1 ks
Skladom (81 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Vložka Siliphos je hlavnou súčasťou filtra Siliphos proti vodnému kameňu. Zamedzuje usadzovaniu vodného kameňa v rozvodoch vody, bojleroch, kotloch kúrenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vložka Siliphos je riešenie problému s vodným kameňom

 • Na Slovensku je približne 70% pitnej vody tvrdej. Po jej zahriati  na kovových aj keramických povrchoch sa usádza vodný kameň. Čím je voda tvrdšia a teplejšia tým viac nánosov sa tvorí.
 • Nevýhodou tvrdej vody je, že ak sa ohreje, vyzráža sa z nej vodný kameň, ktorý sa usádza v trubkách, na batériách, na keramických obkladoch, na ohrievacích telesách pračiek, umývačiek riadu a ohrievačoch teplej vody. Vodný kameň výrazne znižuje prestup tepla a zvyšuje spotrebu elektriny alebo plynu o 30% až 50%. Kúpite si pračku triedy „A“, aby ste ušetrili energiu – za niekoľko mesiacov z nej máte triedu „D“ a stále sa to zhoršuje. A podobne je to v umývačke riadu, v ohrievači vody, vo varnej kanvici, v sanitárnych zariadenia, jednoducho všade.
 • Tých minimálne 30% to sú vlastne straty, ktoré musíme zaplatiť v účtoch za plyn a elektrinu. Súčasná finančná kríza núti každého prehodnotiť svoje životné náklady – jednoducho šetriť. Okrem toho  starý vodný kameň sa postupne z potrubia, z ohrievacích telies odstráni a úspory z nižšej spotreby energií sa prejavia na nižších účtoch za elektrinu a plyn. Samozrejme filter Siliphos predĺži aj životnosť všetkých spotrebičov energie. Veľmi dôležitá je aj skutočnosť, že sa zlepšia prietočné parametre cez zanesené vnútorné potrubné rozvody.
 • Do pračky a ohrievača vody nevidíte, napriek tomu účinnosť Siliphosu je možné denne a jednoducho kontrolovať. Pravdepodobne každý má doma varnú kanvicu. Určite každý ju musí raz za mesiac, možno aj častejšie čistiť, aby zo špirály, alebo z výhrevnej plochy odstránil vodný kameň. Do varnej kanvice sa každý deň aspoň raz pozriete a to je tá denná a jednoduchá kontrola.
Ak si necháte do prívodu studenej vody inštalovať filter so Siliphosom, vodný kameň sa prestane tvoriť.
 
 • A ešte jedna dôležitá skutočnosť – vo varnej kanvici sa voda ohrieva na 100°C. Ani v pračke, ani v umývačke riadu a ani v ohrievači vody na tak vysokú teplotu nejdete. Ak sa Vám neusadí vodný kameň vo varnej kanvici (do ktorej denne vidíte) môžete si byť istý, že vodný kameň sa neusadí nikde.
 • Čo je Siliphos a ako pracuje:

  Siliphos je špeciálna zmes fosfátov a polyfosfátov s obsahom kremičitanov vo forme sklovitých priehľadných guličiek, ktoré sa nasypú do prietočnej nádoby umiestnenej najlepšie na centrálnom prívode vody do domu. Svojou chemickou skladbou a komplexným charakterom zabraňuje alebo obmedzuje:

  • usádzanie solí vápnika a horčíka (vodného kameňa) na vnútorných stenách potrubí, vonkajších stenách vyhrievacích telies;
  • koróziu vnútorných stien potrubí a vonkajších stien vyhrievacích telies.

  Siliphos ošetruje už postihnuté rozvody a zariadenia tým, že odstraňuje postupne niektoré už vytvorené nánosy vodného kameňa a nánosy korózie spevňuje na ich povrchu a tým zabraňuje ďalšiemu postupu korózie.
  Siliphos pôsobí preventívne tak, že na vnútornom povrchu nového, alebo staršieho potrubia a vonkajšom povrchu vyhrievacích telies vytvorí veľmi tenkú vrstvičku fosfátu. Tá obmedzí ďalšiu koróziu. Prítomnosť jeho účinných zložiek vo vode obmedzuje i tvorbu nánosov vodného kameňa

  Porovnanie a výhody Siliphosu:

 • pôsobí pozitívne pre prakticky celú paletu používanej vody

 • pôsobí zároveň proti vodnému kameňu aj hrdzi

 • pôsobí preventívne a trvale chráni potrubia, výhrevné telesá a armatúry

 • ako jediný zároveň odstraňuje aj niektoré staré usadeniny vodného kameňa

 • je hygienicky neškodný a odsúhlasený ako nezávadný pre pitnú vodu.
  Aplikácia SILIPHOS-u nepredstavuje žiaden nárast spotreby energie a vyžaduje si len minimálnu obsluhu pri dopĺňaní prietočných zariadení.
  Spotreba SILIPHOS-u je veľmi nízka. Jeden kilogram SILIPHOS-u ošetrí 500 m³ vody.


Dodatočné parametre

Kategória: Siliphos - filter
Hmotnosť: 1 kg
Nevypĺňajte toto pole:
MS Avatar autora Siliphos 8.10.2020 20:22
Neboli tam hubky v tej nadobe ako je na obrazku
Odpovedať