SILIPHOS - filter na vodný kameň

€41 €34,17 bez DPH €41 / 1 ks
Skladom (40 ks)
Môžeme doručiť do:
18.6.2024
Možnosti doručenia

Siliphos je filter na centrálny prívod vody, poprípade pred kotol kúrenia. Zamedzuje usadzovaniu vodného kameňa v rozvodoch vody, bojleroch, kotloch kúrenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Siliphos filter je riešenie problému s vodným kameňom

  • Na Slovensku je približne 70% pitnej vody tvrdej. Po jej zahriatí sa na kovových aj keramických povrchoch  usádza vodný kameň. Čím je voda tvrdšia a teplejšia tým viac nánosov sa tvorí.
  • Nevýhodou tvrdej vody je, že ak sa ohreje, vyzráža sa z nej vodný kameň, ktorý sa usádza v trubkách, batériách, keramických obkladoch, ohrievacích telesách pračiek, umývačiek riadu a ohrievačoch teplej vody. Vodný kameň výrazne znižuje prestup tepla a zvyšuje spotrebu elektriny alebo plynu o 30% až 50%. Kúpite si pračku triedy „A“, aby ste ušetrili energiu – za niekoľko mesiacov z nej máte triedu „D“ a stále sa to zhoršuje. A podobne je to v umývačke riadu, v ohrievači vody, vo varnej kanvici, v sanitárnych zariadenia, jednoducho všade.
  • Tých minimálne 30% to sú vlastne straty, ktoré musíme zaplatiť v účtoch za plyn a elektrinu. Súčasná finančná kríza núti každého prehodnotiť svoje životné náklady – jednoducho šetriť. Okrem toho starý vodný kameň sa postupne z potrubia, z ohrievacích telies odstráni a úspory z nižšej spotreby energií sa prejavia na nižších účtoch za elektrinu a plyn. Samozrejme filter Silifos predĺži aj životnosť všetkých spotrebičov energie. Veľmi dôležitá je aj skutočnosť, že sa zlepšia prietočné parametre cez zanesené vnútorné potrubné rozvody.
  • Do pračky a ohrievača vody nevidíte, napriek tomu účinnosť Siliphosu je možné denne a jednoducho kontrolovať. Pravdepodobne každý má doma varnú kanvicu. Určite každý ju musí raz za mesiac, možno aj častejšie čistiť, aby zo špirály, alebo z výhrevnej plochy odstránil vodný kameň. Do varnej kanvice sa každý deň aspoň raz pozriete a to je tá denná a jednoduchá kontrola.

Ak si dáte do prívodu studenej vody inštalovať filter so Siliphosom, vodný kameň sa prestane tvoriť.

  • A ešte jedna dôležitá skutočnosť – vo varnej kanvici sa voda ohrieva na 100°C. Ani v pračke, ani v umývačke riadu a ani v ohrievači vody na tak vysokú teplotu nenájdete. Ak sa Vám neusadí vodný kameň vo varnej kanvici (do ktorej denne vidíte) môžete si byť istý, že vodný kameň sa neusadí nikde.


Zloženie filtra:

  • nádoba filtra s 3/4" pripojením
  • vložka siliphos 0,75 L
  • montážny plastový úchyt na stenu
  • doťahovací kľúč

Dodatočné parametre

Kategória: Siliphos - filter
Hmotnosť: 3 kg
Nevypĺňajte toto pole:
T Avatar autora Náhradný filter 23.7.2017 17:55
Koľko stojí náhradní filter?
Odpovedať
L Avatar autora Davkovacia tryska 3.7.2016 12:17
Tento obal asi nema davkovaciu trysku? takze iba na uzitkovu vodu nie???
Odpovedať