Živica na dusičnany .

€9 €7,50 bez DPH €9 / 1 l
Skladom (292 L.)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Živica na dusičnany , ktorá sa používa na zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode . Táto živica sa používa ako pri osmotických filtroch , tak na úpravu vody na centrálnom prívode vody do rodinného domu . 

Detailné informácie

Podrobný popis

Živica na dusičnany 

Živica na dusičnany sa úspešne používa na zníženie obsahu dusičnanov ako mestskej , tak aj v studničnej vode . Dá sa použiť ako jedna z filtračných vložiek osmotického filtra , poprípade ako súčasť zmäkčovača vody na centrálnom prívode vody do domu. Táto živica neupravuje tvrdosť vody iba znižuje obsah ako dusičnanov , tak aj dusitanov.  

Pri osmotických filtroch má filtračná vložka objem 0,75 L. a treba ju meniť vždy ako sa zníži účinnosť tejto dusičnanovej vložky. Filtračná schopnosť vložky je veľmi závislá od obsahu dusičnanov vo vode. Pre kontrolu odporúčame zakúpiť si testovacie pásiky na meranie množstva dusičnanov vo vode. 

Pri úprave vody na centrálnom prívode vody do domu sa používajú zariadenia podobné zmäkčovačom vody , ktoré sú umiestnené na vstupe vody do domu. Voda prechádza živicou a je znížený obsah dusičnanov a dusitanov vo vode. Aby zariadenie fungovalo je potrebné po určitom pretečení vody cca. asi 3 m3 , aby sa zariadenie zbavilo zachytených dusičnanov a prebehne regenerácia živice . Niečo ako prepranie živice soľným roztokom a všetky dusičnany vypustí do odpadu a následne zariadenie pracuje ďalej. Táto činnosť je úplne automatická a jediné čo treba sledovať je množstvo soli potrebnej na regeneráciu. 

Sú teda dve možnosti ako znížiť obsah dusičnanov na centrálnom prívode do domu. Buď samotné zariadenie na odstránenie dusičnanov na centrálnom prívode do domu , alebo už najmodernejší zmäkčovač vody čo má mix dvoch živíc jednu na zníženie tvrdosti vody a druhú anexovú na zníženie obsahu dusičnanov. 

V prípade záujmu je možné urobiť test vody , kde vieme preveriť či vaša voda obsahuje dusičnany a tvrdosť vody. 

Pre inštaláciu takýchto zariadení je potrebné miesto na centrálnom prívode do domu kde bude tiež možnosť pripojenia na el. zásuvku a pripojenie na odpad vody , kde sa bude regenerovať živica. 

V prípade záujmu o bezplatnú obhliadku a konzultáciu volajte na 0905 644 330 Ing. Frišo Ľubomír .  

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovač vody na dusičnany
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: