STOP KALK - ochrana pred vodným kameňom

Novinka
€350 –17 %
stop kalk
€350 –17 % €290 €241,67 bez DPH €290 / 1 ks
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

STOP KALK - fyzikálna úprava vody a ochrana pred usadzovaním vodného kameňa. Žiadna spotreba el. energie, žiadna chémia ani soľ na regeneráciu. Jednoduchá inštalácia, malé rozmery, vhodné pre domy, byty, na studenú aj horúcu vodu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

STOP KALK – dokonalá ochrana pred usadzovanÍm vodného kameňa. 

- usadzuje sa vám vodný kameň?
- máte stále zanesenú rýchlovarnú kanvicu?
- zanáša sa vám práčka, kotol, sitká na batériách? 

Ekologické riešenie pre vás aj prírodu. Žiadna spotreba el. energie, žiadna chémia ani soľ na regeneráciu ako pri bežných zmäkčovačoch vody. Stop Kalk je fyzikálna úprava vody. Stop Kalk upravuje vodu tak , aby sa neusadzoval vodný kameň. Stop Kalk nezmäkčuje ako bežné zmäkčovače vody. Stop Kalk bol vyvinutý v Izraely pre potreby priemyslu, ktorý požadoval takú úpravu vody, ktorá nepotrebuje zmäkčovač vody a používanie soli na regeneráciu. Bola to požiadavka na ochranu prírody a hlavne na nadmernú spotrebu soli v priemyselných podmienkach . 

Stop kalk je zariadenie, ktoré sa inštaluje na prívod vody do objektu, domu, kotolne a pod. Ako voda prechádza jadrom Stop Kalku, tak toto jadro, ktoré je zložené z drahých a ušľachtilých zliatin rozbije molekuly vápnika a horčíka na menšie častice a ešte aj zmení náboj týchto častíc. Tým sa dosiahne, že táto fyzikálna úprava vody je trvalá a nemenná, ani po prechode dlhej trasy vody po rozvodoch vody. Podmienkou správnej funkcie Stop Kalku je, že musí byť uzemnený a inštalovaný tak, aby smeroval podľa smeru toku vody vyznačenom na tele Stop Kalku . 

Výhodou je to, že Stop Kalk je možné inštalovať ako na studenú vodu, tak aj na teplú vodu, dokonca aj na paru. Maximálne využitie pre všetky teploty vody. Stop kalk nie je potrebné servisovať ani vymieňať jadro . Odporúčame inštalovať pred Stop Kalk mechanický predfilter na ochranu pred mechanickými nečistotami. Hlavne ak je Stop Kalk pripojený na studničnú vodu. V prípade, že by sa Stop Kalk zaniesol, stačí ho rozobrať, očistiť kefou a naďalej funguje ako pred tým. 

Stop Kalk bol testovaný ako pre úpravu vody pre rodinné domy, tak aj pre priemysel a to takými firmami ako Samsung, Coca cola a ďalšie . Plus bol úspešne testovaný v poľnohospodárstve , kde zistili lepšiu vstrebateľnosť vody do pôdy a tým lepšie zavlažovanie koreňového systému rastlín a výsledok bol zníženie spotreby vody na zavlažovanie . Ďalším testovaním boli bazény, kde už po jednom dni bol zo stien bazéna očividne znížený nános vodného kameňa a tiež zelených rias . 

Ideálna inštalácia je do šachty na centrálny prívod vody do domu a uzemnenie pozinkovanou trubkou o dĺžke cca. 1 m. Trubka sa zatlčie do zeme, tak aby trčalo asi 30 cm a na trubku sa upevní uzemnenie Stop Kalku . Použitá trubka je vodárenská trubka priemer 1/2" čo presne pasuje aj na objímku uzemnenia . 

Stop Kalk má pripojenie 3/4". Je to ideálne riešenie pripojenia pre rodinný dom. Neznižuje prietok ani tlak vody. V prípade väčšieho prietoku sa inštalujú dva Stop Kalky paralelne /vedľa seba / a tým sa dosiahne dostatočný prietok .

STOP  KALK dokázal dokonca  odstrániť staré nánosy na špirálach bojlerov. Ako príklad je rýchlovarná kanvica, kde klienti, ktorí ju museli čistiť každý týždeň, po inštalácii bola čistá i v priebehu jedného mesiaca. 

Prečo práve STOP KALK?

  • bezkonkurenčný vo výkone
  • bezkonkurenčná cena 
  • neprekonateľný v záruke

Upravená voda vhodná na bežné používanie, vhodná pre domáce spotrebiče, rastliny, domáce zvieratá. Úprava vody vhodná pre priemysel, poľnohospodárstvo, potravinovú výrobu.

STOP KALK – prevencia proti vodnému kameňu, hrdze ako pre studenú, tak pre teplú vodu.

STOP KALK nie je filter, ale vodný kondicionér, ktorý:

  • zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa
  • postupne rozpúšťa a uvoľňuje staré nánosy vodného kameňa a hrdze
  • neuvoľňuje do vody žiadne kovy a nevyžaduje žiadnu energiu na svoju prevádzku

 STOP KALK je vhodný pre:

  • domácnosti
  • priemysel
  • poľnohospodárstvo

Dodatočné parametre

Kategória: Stop Kalk proti vodnému kameňu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 3 kg
Nevypĺňajte toto pole:
L Avatar autora Efektivita a hodnotenia zakaznikov 2.8.2015 22:04
Kde mozem vidiet hodnotenia zakaznikov? Pretoze na inych forach citam ze to je asi rovnaka ucinnost ako keby to zapojit cez modru trubku...
Odpovedať
M Avatar autora 27.10.2017 08:54
Mám prevádzku kde minieme asi 60 M3 za mesiac. Zariadenia na ktorých pracujeme ako kávovar Konvektomat umývačka a ohrievače sú chúlostivé na vodný kameň. Raz za rok som ich dával odvapnovac a čistiť do servisu čo má stalo nemalé peniaze a hlavne čas bez nich mi spôsoboval ďalšie problémy. Od kedy som namontoval toto akože na skúšku bo som skúšal viacej veci ako salinatory, kartusove filtre, tak nemám problém z vodným kameňom. Sám som sa divil ale objednal som si aj domov a na ďalšiu prevádzku.