Osmotický filter Aquamineral 650

Kód: 1000020
Tip
€350 –17 %
wpx a069e10917994d65a332626ba2812f87
€350 –17 % €290 €241,67 bez DPH €290 / 1 ks
Skladom (8 ks)
Môžeme doručiť do:
22.10.2019

Filter na vodu - Osmotický filter vhodný na úpravu pitnej a studničnej vody. Účinná filtrácia na zníženie mechanických nečistôt , elimináciu chlóru , baktérií . Päť stupňová filtrácia , vlastný zásobník vody . Ideálne riešenie ako náhrada za kupovanú balenú vodu. Žiadne plasty , žiadne ťažké nákupy. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Filter na vodu - osmotický filter Aquamineral - 650

  • hľadáte riešenie úpravy mestskej , alebo studničnej vody ?
  • už vás nebaví kupovať a nosiť ťažké balené vody ? 
  • už žiadne plastové obaly ? 

 osmotický filter vás ochráni pred mechanickými nečistotami, baktériami, vírusmi, chemickými latkami a ťažkými kovmi. Je ho možné použiť ako na do úpravu bežnej mestskej vody, ale hlavne studničnej vody. Vhodný pre 4 - 5 člennú domácnosť na úpravu vody na pitie, varenie, polievanie kvetín, akváriá. Osmotický filter má samostatnú chrómovou batériou.

Osmotické filtre sú navrhované pre dlhú životnosť a extrémne zaťaženia tlakom vody, aby nedochádzalo k praskaniu filtračných nádob. Spĺňajú skúšky zdravotnej nezávadnosti a už 10 rokov  slúžia svojim majiteľom po celej SR.

Inštaluje sa na prívod studenej vody. Osmotický filter treba pripojiť aj na odpad vody . Pripojenie najčastejšie na sifón umývadla. Odpad vody je bežná funkcia osmotického filtra , kedy sa osmotická membrána oplachuje a odvádza nečistoty vody do odpadu . Filtrovaná vody je zbavená na 98 % všetkých nečistôt . 

V prípade vysokého obsahu dusičnanov doporučujeme pridať filtračnú vložku na zníženie obsahu dusičnanov . Dusičnany sú chemická látka , ktorá značne skracuje účinnosť osmotickej membrány a treba ju meniť niekedy už po 1 roku . 

Často sú vo vode baktérie preto v tomto prípade treba pridať na konci filtrácie UV lampu na ochranu pred baktériami . Netreba zabudnúť , že UV lampu treba meniť minimálne 1 x ročne . 

Prevádzkové náklady osmotického filtra sú servisné výmeny znečistených filtračných vložiek minimálne 1 x za osem mesiacov . Menia sa všetky filtračné vložky mimo osmotickej membrány . Osmotická membrána má životnosť cca.  až 6 rokov . Kvalita výstupnej vody sa dá odmerať TDS metrom

Servis doporučujeme robiť pravidelne . V prípade dlhšieho nerobenia servisu viac ako 1,5 až 2 roky sa uchytia na stenách hadičiek a zásobníka baktérie , ktoré vytvoria sliz a voda získa horkú chuť . V tomto prípade už nepomôže samotná výmena filtračných vložiek ,ale výmena hadičiek a aj zásobníka .  

Výhody osmotického filtra:

- rýchla montáž
- 99,9 % účinnosť filtrácie
- 6 stupňový mechanizmus filtrácie
- jednoduchá inštalácia a nízke prevádzkové náklady
- certifikovaný filtračný systém

Obsah balenia:


- osmotický filter so 6 stupňovou filtráciou
- jednocestná celochrómová batéria . Žiadne plastové časti .
- komplet pripojenie na prípojku studenej vody. / ventil , prípojka , hadička , pripojenie na odpad
- osmotická membrána 50 GPD
- komplet filtračné vložky / mechanický filter PP 5 mikrón , uhlíkový filter CTO , mechanický filter 1      mikrón /

Mať doma kvalitnú vodu už nie je otázkou šťastia , ale voľby . Domáci filtračný systém je  najlepším riešením ako získať kvalitnú vodu priamo z kohútika. 

 Viac informácií o osmotickom filtry : 

Dodatočné parametre

Kategória: Reverzné osmózy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 10 kg
Filtrácia : 6 stupňová
Rozmery : 450 x 150 x 450 mm
Pripojenie : 1/2"
Maximálny tlak: 6bar
Maximálna pracovná teplota: 2 - 45 °C
TDS: menej ako 1800 ppm

Inštalácia filtra

Systém fungovania animácia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: