Osmotický filter Aquamineral 650

€190 €158,33 bez DPH €190 / 1 ks
Skladom (19 ks)
Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Možnosti doručenia

Osmotický filter vhodný na úpravu pitnej a studničnej vody. Účinná osmotická filtrácia na zníženie mechanických nečistôt , elimináciu chlóru , baktérií . Päť stupňová filtrácia , vlastný zásobník vody . Ideálne riešenie ako náhrada za kupovanú balenú vodu. Žiadne plasty , žiadne ťažké nákupy. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Osmotický filter na vodu - Aqua Mineral 650
  • hľadáte riešenie úpravy mestskej  alebo studničnej vody ?
  • osmotický filter , ktorý patrí k najpredávanejším na trhu ? 
  • už vás nebaví kupovať a nosiť ťažké balené vody ? 
  • už žiadne plastové obaly ? 
Aqua Mineral 650 je najpredávanejší a najobľúbenejší osmotický filter na trhu . Pevná konštrukcia , výborná filtrácia, trvanlivosť , spoľahlivosť , ako aj cena urobili z tohoto filtra bestseller na trhu . Osmotický filter vás ochráni pred mechanickými nečistotami, baktériami, vírusmi, chemickými latkami a ťažkými kovmi. Je ho možné použiť ako na do úpravu bežnej mestskej vody, ale hlavne studničnej vody. Vhodný pre 4 - 5 člennú domácnosť na úpravu vody na pitie, varenie, polievanie kvetín, akváriá. Osmotický filter má samostatnú chrómovou batériou.
 
Osmotické filtre sú navrhované pre dlhú životnosť a extrémne zaťaženia tlakom vody, aby nedochádzalo k praskaniu filtračných nádob. Spĺňajú skúšky zdravotnej nezávadnosti a už 10 rokov  slúžia svojim majiteľom po celej SR.
Inštaluje sa na prívod studenej vody. Osmotický filter treba pripojiť aj na odpad vody . Pripojenie najčastejšie na sifón umývadla. Odpad vody je bežná funkcia osmotického filtra , kedy sa osmotická membrána oplachuje a odvádza nečistoty vody do odpadu . Filtrovaná vody je zbavená na 98 % všetkých nečistôt . 
 
V prípade vysokého obsahu dusičnanov odporúčame pridať filtračnú vložku na zníženie obsahu dusičnanov . Dusičnany sú chemická látka , ktorá značne skracuje účinnosť osmotickej membrány a treba ju meniť niekedy už po 1 roku . Často sú vo vode baktérie preto v tomto prípade treba pridať na konci filtrácie UV lampu na ochranu pred baktériami . Netreba zabudnúť , že UV lampu treba meniť minimálne 1 x ročne . 
 
Prevádzkové náklady osmotického filtra sú servisné výmeny znečistených filtračných vložiek minimálne 1 x za osem mesiacov . Menia sa všetky filtračné vložky mimo osmotickej membrány . Osmotická membrána má životnosť cca.  až 6 rokov . Kvalita výstupnej vody sa dá odmerať TDS metrom
 
Servis odporúčame robiť pravidelne . V prípade dlhšieho nerobenia servisu viac ako 1,5 až 2 roky sa uchytia na stenách hadičiek a zásobníka baktérie , ktoré vytvoria sliz a voda získa horkú chuť . V tomto prípade už nepomôže samotná výmena filtračných vložiek ,ale výmena hadičiek a aj zásobníka .  
 
Filter ma vlastnú malú batériu , ktorú bude potrebné inštalovať na pracovnú dosku . V prípade záujmu máme aj široký sortiment trojcestných kuchynských batérií , čím sa vyhnete ďalšiemu otvoru vo vašej pracovnej doske.
  
Výhody osmotického filtra:
- rýchla montáž
- 99,9 % účinnosť filtrácie
- 6 stupňový mechanizmus filtrácie
- jednoduchá inštalácia a nízke prevádzkové náklady


Obsah balenia:

- osmotický filter so 6 stupňovou filtráciou
- jednocestná celochrómová batéria . Žiadne plastové časti .
- komplet pripojenie na prípojku studenej vody. / ventil , prípojka , hadička , pripojenie na odpad /
- osmotická membrána 50 GPD , výkon 150 litrov filtrovanej vody denne
- komplet filtračné vložky / mechanický filter PP 5 mikrón , uhlíkový filter CTO , mechanický filter 1  mikrón, líniový uhlíkový filter GAC/
 
 
Sadu filtrov na výmenu si môžte kúpiť tu :  sada filtrov pre ročný servis
 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Osmotické filtre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 7 kg
Filtrácia : 6 stupňová
Rozmery : 450 x 150 x 450 mm
Pripojenie : 1/2"
Maximálny tlak: 6bar
Maximálna pracovná teplota: 2 - 45 °C
TDS: menej ako 1800 ppm

Inštalácia filtra

Systém fungovania animácia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: