Zmäkčovač na tvrdosť vody a dusičnany + UV lampa 55 watt

€1 450 €1 208,33 bez DPH €1 450 / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Možnosti doručenia
AKCIOVÁ PONUKA: Zmäkčovač s filtrom na dusičnany a UV lampa 
 

Tvrdosť vody, dusičnany a baktérie sú častým problémom studničnej vody. Či sú to studne vŕtané alebo kopané, či majú hĺbku 10 alebo 50 metrov, často je voda kontaminovaná dusičnanmi a baktériami.

Kvalita vody sa často mení poveternostnými podmienkami, ako aj ľudskou činnosťou – hnojenie záhrad, poľnohospodárska činnosť, vypúšťania žumpy do pôdy. Mať v studni kvalitnú vodu so stálym zložením už nie je pravidlom.

Kvalitu studničnej vody je potrebné kontrolovať a v prípade potreby upraviť tak, aby bola bezpečná pre bežné používanie.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zmäkčovač vody dokáže upraviť naraz tvrdosť vody ako aj dusičnany. Inštalácia sa vykonáva na centrálny prívod vody do domu. Pred zmäkčovač je potrebné umiestnenie mechanického predfiltra na ochranu pred sedimentom.

Pre inštaláciu zmäkčovača je potrebné umiestnenie na suché miesto, ideálne technická miestnosť či garáž, ale aj šachta, ktorá je dostatočne veľká, vysoká a hlavne suchá. Priestor na inštaláciu musí mať možnosť napojenia na el. zásuvku ako aj na odpad vody.

Odpad vody je potrebný na regeneráciu zmäkčovača, kedy zmäkčovač vypúšťa v nastavených intervaloch zachytený vodný kameň a dusičnany. Množstvo vypustenej vody je závislé od typu a veľkosti zmäkčovača . V priemere je to od 80 do 150 litrov vody.

 

UV lampa na dezinfekciu vody

Inštaluje sa za zmäkčovačom vody preto, aby bola UV lampa chránená pred vodným kameňom. UV lampa svojim žiarením vydáva teplo a keby nebola voda úpravená, časom by sa na banke UV lampy vytvoril vodný kameň a tým by sa znížila účinnosť.

UV lampa sa inštaluje vertikálne, aby sa ľahšie menila UV žiarivka a hlavne preto, aby sa v UV lampe neudržiaval vzduch a tým by sa na tých miestach prehrievala.

UV lampa svieti stále, celých 365 dní v roku. Nevypína sa aby bola voda stále sanitovaná. Životnosť UV žiarovky je cca. 1 rok. V prípade vypálenia UV lampa to oznámi varovným signálom a na adaptéry sa rozsvieti červená signalizácia.

 

INŠTALÁCIA

Ako prvé sa inštaluje mechanická filtrácia, následne zmäkčovač vody a UV lampa. Ideálne za UV lampou je vhodné aj umiestnenie uhlíkového filtra, ktorý zlepšuje chuť vody.

Všetky zariadenia majú najčastejšie pripojenie 1″. V prípade, že by ste potrebovali poradiť s výberom miesta inštalácie zmäkčovača, robíme bezplatné obhliadky priamo u Vás, pričom overíme možnosť inštalácie a poradíme s výberom zariadenia.

 

PREVÁDZKA

Náklady na prevádzku sú najmä dopĺňanie soli do zmäkčovača a výmena zaneseného mechanického predfiltra. UV lampa má životnosť cca. 1 rok. Spotreba soli je individuálna, ale bežná domácnosť má spotrebu cca. 4 – 8 vriec ročne, čo závisí od spotreby vody a vstupnej tvrdosti vody.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače vody - odstránenie tvrdosti vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 70 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: