Zmäkčovač na tvrdosť vody a dusičnany + UV lampa 55 watt

Novinka
€1 450 €1 208,33 bez DPH €1 450 / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
8.12.2023
Možnosti doručenia
Akciová ponuka zmäkčovač s filtrom na dusičnany a UV lampa 
 

Tvrdosť vody, dusičnany a baktérie sú častým problémom studničnej vody. Či sú to studne vŕtané alebo kopané, či majú hĺbku 10 alebo 50 metrov, často je voda kontaminovaná dusičnanmi, baktériami.

Kvalita vody sa často mení poveternostnými podmienkami, ako aj ľudskou činnosťou – hnojenie záhrad, poľnohospodárska činnosť, vypúšťania žumpy do pôdy. Mať v studni kvalitnú vodu so stálym zložením už nie je pravidlom.

Kvalitu studničnej vody je potrebné kontrolovať a v prípade potreby upraviť tak, aby bola bezpečná pre bežné používanie.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dokáže upraviť naraz tvrdosť vody ako aj dusičnany. Inštalácia sa vykonáva na centrálny prívod vody do domu. Pred zmäkčovač je potrebné umiestnenie mechanického predfiltra na ochranu pred sedimentom.

Pre inštaláciu zmäkčovača je potrebné umiestnenie na suché miesto, ideálne technická miestnosť, garáž. Výnimočne šachta , ktorá je dostatočne veľká, vysoká a hlavne suchá. Priestor na inštaláciu musí mať možnosť napojenia na el. zásuvku ako aj na odpad vody.

Odpad vody je potrebný na regeneráciu zmäkčovača, kedy zmäkčovač vypúšťa v nastavených intervaloch zachytený vodný kameň a dusičnany. Množstvo vypustenej vody je závislé od typu a veľkosti zmäkčovača . Ale v priemere je to od 80 do 150 litrov vody.

 

UV lampa na dezinfekciu vody

Inštaluje za zmäkčovačom vody. Za zmäkčovač preto, aby bola UV lampa chránená pred vodným kameňom. UV lampa svojim žiarením vydáva teplo a keby nebola voda úpravená, časom by sa na banke UV lampy vytvoril vodný kameň a tým by sa znížila účinnosť.

UV lampa sa inštaluje vertikálne, aby sa ľahšie menila UV žiarivka a hlavne preto, aby sa v UV lampe neudržiaval vzduch a tým by sa na tých miestach prehrievala.

UV lampa svieti stále, celých 365 dní v roku. Nevypína sa aby bola voda stále sanitovaná. Životnosť UV žiarovky je cca. 1 rok. V prípade vypálenia UV lampa to oznámi varovným signálom a na adaptéry sa rozsvieti červená signalizácia.

 

INŠTALÁCIA

Umiestnenie technická miestnosť, kotolňa, pivnica, garáž. Suché miesto, kde je možnosť pripojenia na el. zásuvku a odpad vody. Výnimočné do šachty, ktorá je suchá a dostatočne veľká.

Ako prvé je mechanická filtrácia, následne zmäkčovač vody a UV lampa. Ideálne za UV lampou umiestnenie ešte uhlíkového filtra. Uhlíkový filter na zlepšenie chuti vody.

Všetky zariadenia majú pripojenie najčastejšie 1″. V prípade, že by ste potrebovali poradiť s výberom miesta inštalácie robíme bezplatné obhliadky priamo u vás. Overíme možnosť inštalácie a poradíme s výberom zariadenia.

 

PREVÁDZKA

Náklady na prevádzku sú hlavne dopĺňanie soli do zmäkčovača a výmena zaneseného mechanického predfiltra. UV lampa ma životnosť cca. 1 rok. Spotreba soli je individuálna, ale bežná domácnosť má spotrebu cca. 4 – 8 vriec ročne. Je to závislé na spotrebe vody a vstupnej tvrdosti vody.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovače vody - odstránenie tvrdosti vody
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 70 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: