Anex , živica na dusičnany .

Kód: 1000161
5 hodnotení
€11 –18 %
anex
€11 –18 % €9 / ks €9 / 1 l
Skladom (49 ks)

Anex - živica , ktorá sa používa na zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode . Táto živica sa používa ako pri osmotických filtroch , tak na úpravu vody na centrálnom prívode vody do rodinného domu . 

Detailné informácie

Podrobný popis

Anex Živica na dusičnany - filtračná vložka 0,75L.

Anex , živica na dusičnany sa úspešne používa na zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode . Dá sa použiť ako jedna z filtračných vložiek osmotického filtra , poprípade ako súčasť zmäkčovača vody na centrálnom prívode vody do domu. Táto živica neupravuje tvrdosť vody iba znižuje stav ako dusičnanov , tak aj dusitanov.  Pri osmotických filtroch má filtračná vložka objem 0,75 L. a treba ju meniť vždy ako sa zníži účinnosť tejto dusičnanovej vložky. Filtračná schopnosť vložky je veľmi závislá od obsahu dusičnanov vo vode. Pre kontrolu odporúčame zakúpiť si testovacie pásiky na meranie množstva dusičnanov vo vode. 

Pri úprave vody na centrálnom prívode vody do domu sa používajú zariadenia podobné zmäkčovačom vody , ktoré sú umiestnené na vstupe vody do domu. Voda prechádza živicou a je znížený obsah dusičnanov a dusitanov vo vode. Aby zariadenie fungovalo je potrebné po určitom pretečení vody cca. asi 3 m3 , aby sa zariadenie zbavilo zachytených dusičnanov a prebehne regenerácia zariadenia . Niečo ako prepranie živice soľným roztokom a všetky dusičnany vypustí do odpadu a následne zariadenie pracuje ďalej. Táto činnosť je úplne automatická a jediné čo treba sledovať je množstvo soli potrebnej na regeneráciu. 

Sú dve možnosti buď samotné zariadenie na odstránenie dusičnanov , ale už najmodernejší zmäkčovač vody čo má mix dvoch živíc jednu na zníženie tvrdosti vody a druhú anexovú na zníženie obsahu dusičnanov. 

V prípade záujmu je možné urobiť test vody , kde vieme preveriť či vaša voda obsahuje dusičnany a tvrdosť vody. 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Marlus zmäkčovač vody na dusičnany
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: