Prietokový pieskový filter AquaClear 20

€490 €408,33 bez DPH €490 / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Prietokový pieskový filter na inštaláciu na centrálny prívod vody do domu.

Plne automatický s riadiacou hlavicou, preplachom sa sám zbavuje zachyteného sedimentu. Bez nutnosti výmeny filtračnej vložky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Častým problémom studničnej vody je, že je zakalená a nie je vhodná na bežné používanie. Zákal vody je častým prejavom nových studní. Ale zákal vody sa objavuje i po dlhšej dobe a nie je možné ho filtrovať bežnými filtrami, lebo sa často zanášajú a je ich potrebné často meniť.

Prietokový filter sa inštaluje na centrálny prívod vody do domu za čerpadlom vody. Pre inštaláciu zariadenie je potrebné miesto, kde je možnosť napojenia na el. zásuvku ako aj na odpad vody. Odpad vody je potrebný na preplach pieskového filtra. Preplach sa sa robí automaticky a nastavuje sa podľa množstva zákalu.

Preplach sa robí silným prietokom vody cez filtračné medium čím sa očistí a zbaví zachyteného sedimentu.

Filtračné medium býva zvyčajne piesok, poprípade médium Turbidex. Tieto média zachytávajú sediment už od 5 mikrónov.

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na vodu
Hmotnosť: 30 kg
Nevypĺňajte toto pole:
JV Avatar autora Preplach filtrov 5.7.2024 16:15
Dobry den prajem, mam namontovane 2 velke filtre zn. Canature, ktore vykonavaju svoju cinnost podla nastavenia dodavatelom. Voda malym prudom po ukonceni preplachu neustale vyteka, za 1 den vytecie 1.152 l vody x 30 dni= 32.256 litrov. Moja otazka znie, ci je taketo velke mnozstvo bezdovodne vytekajucej vody normalne, vopred dakujem za vas nazor, s pozdravom JV
Odpovedať