Fungujeme ako výdajňa tovaru v pracovné dni od 8,00-15,00 hod na adrese Nitra, Štúrova 161, areál Kartel

Multimix - odstránenie tvrdosti a dusičnanov 2v1

€1 190 –17 %
multimix zmaäkčovač vody 2v1
€1 190 –17 % €990 €825 bez DPH
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
4.4.2023
Možnosti doručenia

Zmäkčovače vody Multimix

odstránia z vody dusičnany a zabezpečia zmäkčovanie vody. Účinná ochrana na dva problémy vody naraz. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Multimix - Zariadenie pre odstránenie dusičnanov a tvrdosti vody 2v1

Dusičnany sú najčastejším problémom studničnej vody. Dusičnany sú produktom ľudskej činnosti ako je hnojenie pôdy dusíkatými hnojivami .  Hodnotu dusičnanov stanovuje norma a je stanovená na 50 mg/L. Voda s obsahom dusičnanov nie je vhodná na pitie hlavne malé deti . Hodnota dusičnanov sa preváraním vody neznižuje , naopak zvyšuje vyparovaním prevarenej vody. Dusičnany sa dajú odstrániť iba úpravou vody. 

Úprava vody proti dusičnanom sa dá robiť buď priamo na centrálnom prívode vody do domu , alebo v kuchynskej linke pomocou domáceho filtračného systému . Na centrálnom prívode vody do domu je to pomocou najnovšej technológie a to pomocou zmäkčovača vody , ktorý obsahuje dva druhy živice a to jednu na zmäkčenie vody a druhú na zníženie obsahu dusičnanov . Zmäkčovač Multimix ,kde je 30 litrov živice na zníženie tvrdosti vody a 30 litrov na zníženie obsahu dusičnanov. 

Pred zmäkčovač vody doporučujeme inštalovať mechanický predfilter aby sa chránila riadiaca jednotka zmäkčovača vody a zároveň je chránená živica zmäkčovača pred mechanickými nečistotami . 

Inštalácia najlepšie do technickej miestnosti , pivnice , garáže . Miesto kde nemrzne a kde je centrálny prívod vody do domu . Pre inštaláciu je potrebné zmäkčovač napojiť na odpad vody. To pre to , lebo zmäkčovač sa po pretečení niekoľkých kubíkov vody sám regeneruje / očistí / od zachyteného vodného kameňa a dusičnanov . Zmäkčovač pri regenerácii odpustí do odpadu cca. 80 - 100 litrov vody. Odpad môže byť aj niekoľko metrov od zmäkčovača vody . Zmäkčovač vody si vodu do odpadu vytlačí tlakom vody čo je v rozvode domu . Netreba žiadne čerpadlo . V prípade že by ste si nevedeli poradiť , tak vám vieme urobiť bezplatnú obhliadku pri ktorej sa viete poradiť s technikom a nájsť najlepšie umiestnenie zmäkčovača vody. 

Životnosť zmäkčovača vody je 10 rokov . Po tejto dobe je potrebné živicu vymeniť za novú . Bežné prevádzkové náklady sú hlavne v spotrebe soli. Bežná rodina má spotrebu soli cca. 6 vriec ročne . Cena vreca tabletovanej soli 25 kg. je 10 € s DPH . 

  • Odstraňovanie dusičnanov sa robí prietokom vody cez filter so špeciálnou iónmeničovou náplňou, ktorá dusičnany zachytáva a vymieňa ich za soli iné. Bežne sa používa postup, kedy dochádza ku zámene za chloridy. Obsah chloridov však príslušná hygienická norma obmedzuje tiež (100 mg/l)
  • Nové filtre proti dusičnanom už majú novú technológiu, kedy dochádza ku zámene za iné soli, ktorých obsah vo vode nie je limitovaný a je naopak žiadúci.
  • Odstraňovanie vodného kameňa - Už 3 mm vrstva vodného kameňa na tepelných zariadeniach, znižuje účinnosť až o 20%, 6 mm vrstva až o 35%. Čo zvyšuje mnohonásobne náklady. V tvrdej vode sa veľmi ťažko rozpúšťajú látky, ktoré sú obsiahnuté v pracích a čistiacich prostriedkoch a tým sa zvyšuje ich spotreba. V prípade ohrevu tvrdej vody dochádza k usadzovaniu rozpustených zlúčenín vápniku v podobe tuhého vodného kameňa na stenách varných nádob a bojlerov.

Navrhované riešenie :


Navrhované zariadenie je plnoautomatické od prietoku riadené zariadenie na odstránenie dusičnanov a tvrdosti vody zo studničnej a pitnej vody. Zariadenie v zložení 1 x sklolaminátová tlaková nádoba, riadiaci ventil, elektronická jednotka a soľná nádoba tvorí spolu funkčný celok. Regenerácia prebieha soľným roztokom.

Potrebujete poradiť ? 

Urobiť bezplatnú obhliadku ? 

Volajte a dohodnite si termín bezplatnej obhliadky na čísle : 0907 503 133 

Dodatočné parametre

Kategória: Zmäkčovač vody na dusičnany
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 70 kg
náplň filtra: 25kg katex 25kg anex
objem filtračnej hmoty: 50 dm³
maximálny hodinový prietok: 1,8 m³/hod
systém regenerácie: protiprúdová regenerácia
vyhotovenie soľanky: z upravenej vody
spotreba soli pri regenerácii: 6 kg
čas trvania regenerácie: 2:30
orientačná spotreba vody na jednu regeneráciu: 130-150l
min a max teplota vody: 1 - 40 °C
minimálny tlak: 2 bar
maximálny tlak: 8 bar
programovanie času : áno
programovanie regenerácie : áno
programovanie tvrdosti vstupnej vody: neobmedzene
uchovanie dát : áno
pamäť dát nastavenia: áno
rozmery : (v/š/h) 1500x490x700 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: