Osmotický filter FALA

Tip
€490 –20 %
reverzná osmóza FALA
€490 –20 % €390 €325 bez DPH €390 / 1 ks
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
7.12.2020

Osmotický filter FALA, ktorý má nové riešenie a je osadený v skrinke. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Reverzná osmóza FALA

v elegantnom a kompaktnom balení, ktoré môže byť umiestnená aj na kuchynskej linke. Obal je vyrobený z vysokokvalitného materiálu  s matnou povrchovou úpravou. Zásobník  6 L. je ukrytý  vo vnútri. Taktiež 5 stupňová filtrácia s účinnou osmotickou membránou. Kapacita zariadenia je cca. 200 l/deň. Výkon postačuje pre 4-5 ľudí. 

Domáci filter na vodu sa používa na čistenie vody z vodovodu ako aj studničnej vody. Odstraňuje z vody mechanické nečistoty, /kameň, piesok, hrdza.../ ako aj chemické a organické látky /baktérie a vírusy ... / , potom je voda upravená osmotickou membránou. Filter má účinnú päť stupňovú filtráciu , ktorou získate vhodnú vodu na pitie. 

Domáce filtre na vodu sú momentálne jedno z najlepších riešení úpravy vody na pitie. Je to omnoho lacnejšie ako balené vody , lepšie ako neupravená studničná voda . 

Filtrácia cez tento systém je cez 5 stupňovú filtráciu: 

  • predfiltrácia - sedimentačná vložka 5 µ
  • odstránenie chlóru  - uhlíková vložka 
  • filtrácia - sedimentačná vložka 1 µ
  • odstránenie organických a neorganických kontaminantov, ťažkých kovov - osmotická membrána 75 GPD / číslo 75 je výkon výroby upravenej vody. 75 GPD / galon per day čo je 75 x 3 litrov cca. 250 litrov vody denne / 
  • zlepšenie vône a chuti vody - uhlíková vložka 

 Servis zariadenia sa odporúča každých 6 mesiacov. Výmena membrány cca 4 roky, závisí to od kvality vstupnej vody. 

Osmotické filtre sa inštalujú priamo na odbernom mieste . Kuchynská linka , poprípade skrinka v blízkosti prívodu studenej vody. V prípade vody , ktorá obsahuje vysoké hodnoty dusičnanov je filter vhodné doplniť o vložku na dusičnany . 

Osmotické filtre je pri inštalácii potrebné pripojiť na odpad vody , lebo počas filtrácie sa oplachuje osmotická membrána a do odpadu sa vyplavujú nečistoty čo zachytáva . pomer odpadovej vody je veľmi závislý na tlaku vody , preto je dobré ak tlak vody je aspoň okolo 3 bar. Nižší tlak spôsobuje vyšší odpad . Bežný pomer odpadu ku filtrovanej vode je 1: 3 . 

Všetky osmotické filtre majú samostatnú malú vodovodnú batériu , preto bude potrebné vytvorenie nového otvoru do kuchynskej pracovnej dosky. V prípade že by ste mali záujem , tak už máme v predaji aj trojcestné kuchynské batérie , ktoré majú prívod studenú , teplú a filtrovanú vodu .   

Kvalitná pitná voda v dnešnej dobe už nie je otázkou šance , ale voľby . 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Osmotické fltre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.5 kg
Počet stupňov filtrácie : 5
Membrána : 75 GPD
Spojky: rýchlospojky
Zásobník : 6 l
Prípojky: 3/8", 1/2", 1/4"
Rozmery: 42x25x45 cm
Pracovná teplota: 2 - 40°C
Pracovný tlak: 2,8 - 6 bar
Maximálny výkon : 270l/deň
Elektrická špecifikácia : nevyžaduje pripojenie el.energie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: