Germicídna UVC lampa 40W

€99 –10 %
germicídna lampa
€99 –10 % €89 €74,17 bez DPH €89 / 1 ks
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
27.2.2024
Možnosti doručenia

Ultrafialová baktericídna lampa 40W do 45m²

Detailné informácie

Podrobný popis

Ultrafialová baktericídna lampa 40W 

Pandémia priniesla priame ohrozenie pre zdravie človeka, ale aj neustále sa zvyšujúce obavy. Čoho sa dotknem, kde sa nakazím? Riešením môže byť aj sterilizácia prostredia prostredníctvom germicídneho žiarenia. 

5e8444276483df4eaff5037f-13-large

Germicídne žiarenie predstavuje umelé žiarenie z časti spektra ultrafialového žiarenia (UV). Vlnové dĺžky UV žiarenia sa merajú v nanometroch – nm.

Na sterilizáciu vzduchu je vhodné žiarenie  UV-C  v hodnotách 280 až 200 nm. Ale vlnové dĺžky pod 290 nm na zemskom povrchu nenájdete, pretože horné vrstvy atmosféry takéto žiarenie jednoducho neprepúšťajú. Navyše UV-C žiarenie je pre ľudí škodlivé. Aj malé dávky môžu pri zasiahnutí oka spôsobiť zápal spojiviek a dokonca pri vyšších dávkach aj poškodiť zrak.

Na druhej strane je germicídne žiarenie rýchla a účinná dezinfekcia vzduchu, ktorá sa dá sa využiť v ambulanciách, čakárňach, operačných sálach, ale tiež v kanceláriách, úradoch, školách, potravinárskom priemysle, či v domácnostiach.

Germicídne žiarenie dokáže upratať vhodné zariadenie – napríklad germicídna UV lampa. Lampa využíva špeciálnu UV žiarivku z kremenného skla. To ako jediné prepúšťa UV žiarenie. Nežiadúce vlnové dĺžky odfiltruje vhodné zloženia skla.

 Germicídne žiarenie sa používa na priame ožarovanie -  dochádza k ožarovaniu celkového objemu vzduchu, je veľmi účinné, no obmedzuje sa na miestnosti, kde sa ľudia nezdržiavajú.

Žiarenie ničí nebezpečné zárodky, mikroorganizmy, baktérie, vírusy, prvoky vo vzduchu i na povrchoch, a to tak, že porušuje ich ribonuklové kyseliny. Tie predstavujú nosiča informácií v bunkách. Dochádza k zmenám v plazme buniek i v jadre. Prestáva delenie buniek. A teda dochádza k zániku baktérii či vírusov.

5e8444276483df4eaff5037f-18-large

 

Farba produktu: biela
Svietiaca farba: modro-fialová
Materiál konzoly: hliníková konzola
Napätie: 220-240V 
Príkon: 40W
Typ sklenenej žiarovky: okrúhla trubica
Plocha na dezinfekciu: 45 m²
Odporúčaná doba sterilizácie: 30-60 minút
Rozmery žiarivky: ∅50mm, dĺžka 1199 mm 
Funkcia: ničiť roztoče, ničiť baktérie, odstraňovať zápach, čistý vzduch

Balíček obsahuje:
1ks germicídna lampa
1  príslušenstvo
EÚ napájací kábel 

Poznámka:
1. UVC lúče sú škodlivé pre oči a pokožku. Nepozerajte sa na rozsvietené svetlá.
2. Ľudia / domáce zvieratá / rastliny by nemali byť vystavené svetlu.
3. Po použití, pretože lampa zabíja veľa baktérií v miestnosti, otvorte dvere a okná, nechajte miestnosť 15 minút vetrať a potom vstúpte.

Dodatočné parametre

Kategória: Germicídne žiariče
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: