Mechanický filter Big Blue 10' komplet

10 hodnotení
 
Akcia
 

Mechanický filter Big Blue , veľkosť nádoby filtra 10" komplet s držiakom , kľúčom a mechanickým filtrom filtrom . Kompletná sada pre inštaláciu na centrálny prívod vody do domu. Mohutná konštrukcia , odolný vyšším tlakom , účinná filtračná vložka s dlhou životnosťou. 

 

Bežná cena Viac informácií v tabuľke variantov
Ušetríte €50 (–56 %)
od €39 / ks
Kategória Big Blue
Záruka 2 roky
Zvoľte variant
Kód tovaru 190/MEC2 filtračná vložka: mechanický filter Skladom (4 ks) €89 €39 / ks
   
Kód tovaru 190/UHL filtračná vložka: uhlíkový filter Skladom (4 ks) €89 €45 / ks
   
 

Big Blue 10" mechanický filter

Nádoba na mechanický alebo uhlíkový filter Big Blue 10 " + mechanická filtračná vložka alebo uhlíková  . Big Blue mechanický filter je najpoužívanejšia nádoba na mechanickú filtráciu , poprípade na uhlíkovú  .Filtrácia mechanických nečistôt , hliny , piesku , zákalu vody na centrálny prívod vody do rodinného domu . Pripojenie 1".

Filtračné vložky : mechanické 1-5-20 mikrónov . Polypropylénové vložky s vysokou účinnosťou filtrovania. 
 
Mechanický filter je tiež sedimentačný , alebo mikrofilter / odstraňuje z vody mikro častice , ako je piesok , bahno . Mechanický filter nedokáže odstrániť rozpustená látky - soli vo vode. Ako je vodný kameň , železo , mangán.  
 
Preto sa používajú v kombinácii s inými filtrami. Mechanická filtrácia je veľmi jemná , založená na čisto mechanickej filtrácii. Kedy voda prechádza veľmi malými pórami , ktoré zabraňujú prieniku mikročastíc do rozvodov vody . Tieto mechanické filtre je potrebné priebežne kontrolovať a vymieňať. Interval výmeny filtrov je závislý vždy od kvality vstupnej vody.
 
Mechanické filtračné vložky  je potrebné meniť v určitých časových intervaloch . Tieto intervaly sú závislé od kvality vstupnej vody. Minimálne však 1 krát ročne . Odporúčame  tento interval dodržiavať , lebo v prípade ponechania filtra dlhšiu dobu vznikajú na zachytených nečistotách baktérie a tým aj ohrozenie kvality vody a zdravia . 
 
Uhlíkové filtračné vložky : odporúčame meniť minimálne jeden krát za pol roka . Uhlíkový filter zachytáva chemické prvky a chlór . Uhlíkový filter zachytáva v sebe tieto kontaminanty a nasycuje sa. V prípade ponechania filtra viac ako pol roka už uhlík stráca svoju schopnosť a navyše prepúšťa aj to čo zachytil . Preto je potrebné tieto filtračné vložky pravidelne meniť . 
 
Pri inštalácii filtrov treba  vždy použiť držiak na stenu a nenechať filter volne visieť na rozvodoch vody. A to preto , lebo pri výmene náhradných filtrov hrozí pri uvoľňovaní filtra poškodenie spojov a tým pretekanie vody. 
 
Ak voda obsahuje veľa piesku sa odporúčajú radšej mechanické filtre Cintropur. Big Blue - pracovný tlak max. 6 bar.  

Zloženie :
  • nádoba mechanického alebo uhlíkového filtra
  • mechanická alebo uhlíková vložka 
  • doťahovací kľúč
  • plastový úchyt na stenu
  • pripojenie 1"

V prípade inštalácie filtrov volajte na tel. 0907 503 133

Podobný produkt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.